Nadchodzi Nero 6

Producent Nero, znakomitej aplikacji do nagrywania płyt CD/DVD, udostępnił szereg informacji o nowej, szóstej wersji tego programu. Znana jest już dokładna data premiery, cennik oraz lista wprowadzonych nowości, na której znalazł się m.in. kodek MPEG-4.

Nadchodzi Nero 6

Od ukazania się Nero 5.5, wcześniejszej wersji programu, minęły ponad dwa lata. Najnowsza wersja ma pojawić się już za niecały miesiąc - 18 lipca - i będzie znacznie różnić się od swojej poprzedniczki. Nero 6 rozrósł się do potężnego pakietu, złożonego z kilkunastu aplikacji.

O głównym składniku pakietu, czyli Nero Burning ROM 6, producent wspomina dość zdawkowo, że posiada on nowy, znacznie udoskonalony interfejs. Jedną z zapowiadanych nowości jest Nero StartSmart, mający ułatwić posługiwanie się pakietem - pozwala na szybki dostęp do wielu funkcji rozproszonych w poszczególnych programach. Warto również zwrócić uwagę na Nero BackItUp, aplikację przeznaczoną do archiwizowania danych.

Interesującą nowością jest możliwość odtwarzania filmów DVD. Służy do tego aplikacja Nero ShowTime. Z kolei Nero SoundTrax jest profesjonalnym programem do tworzenia płyt audio. Dołączony do pakiety plug-in HE-AAC pozwala na odczyt i kodowanie plików w formacie MP4.

Cena Nero 6 w wersji pudełkowej wyniesie 80 USD. Jeśli zdecydujesz się na pobranie plików instalacyjnych, zapłacisz 60 USD. Użytkownicy wcześniejszych wersji zapłacą za aktualizację 40 USD. Producent informuje, że osoby, które nabyły Nero 5.5 po 1. maja 2003, będą mogły dokonać aktualizacji bezpłatnie.

Więcej informacji:

http://ahead.de/en/index.html#c1055951946540