Nadchodzi NetVista

IBM ogłosił rozpoczęcie sprzedaży nowej rodziny komputerów NetVista, przeznaczonych przede wszystkim do pracy w sieci.

NetVista, nowe komputery IBM, wyróżniają się czarnym kolorem, płaskimi ekranami oraz dużo mniejszymi od standardowych komputerów rozmiarami. Producent promuje je jako znakomite narzędzia do pracy z Internetem. Rodzina NetVista obejmie między innymi model All-in-One. Komputer ten posiada 15" płaski monitor, wbudowane głośniki oraz, co podkreśla producent, jest o ok. 75% mniejszy od typowych PC. Desktop wyposażono jedynie w 2 złącza PCI, ale jego łatwą rozbudowę umożliwia aż 7 portów USB. NetVista All-in-One można nawet zamontować na ścianie za pomocą specjalnego ramienia.

Oprócz tego IBM przedstawił również inne modele. Wśród nich dominują komputery typu "cienki-klient", przeznaczone głównie dla biznesu. Zaprezentowano także Internet Appliance - małe lekkie urządzenie, zapewniające bezprzewodowy dostęp do Internetu. Jego sprzedaż będzie połączona z usługami szerokopasmowego dostępu do sieci świadczonymi przez partnerów IBM.

IBM planuje przeznaczyć ponad 100 mln USD na promocję nowej linii, podkreślając, że jest to najważniejszy produkt firmy od jej pierwszych PC sprzed 20 lat.