Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?

Google przygotowuje autorski zegarek z rodziny Pixel. Nadchodzące urządzenie może utrzeć nosa Samsungowi Galaxy Watch 4. Pixel Watch będzie bowiem kolejnym zegarkiem pracującym pod kontrolą Wear OS. Kiedy zadebiutuje smartwatch wyszukiwarkowego giganta i jakie funkcje zaoferuje?

Zgodnie z najnowszym raportem Insidera firma Google intensywnie pracuje nie tylko nad tanimi smartfonami z rodziny Google Pixel 6a. Inżynierowie przygotowują również smartwatcha pracującego pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego Wear OS. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy urządzenie pojawi się na rynku. Stanie się to po wygaśnięciu umowy na wyłączność pomiędzy Samsungiem, a Google. Aktualnie Koreańczycy mają wyłączność na produkcję inteligentnych zegarków pracujących pod kontrolą najnowszej wersji Wear OS. Zmieni się to w 2022 roku. Wtedy właśnie pojawi się Pixel Watch.

Samsung Galaxy Watch 4
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy Watch 4

Źródło: samsung.com

Za opracowywanie nowego zegarka odpowiedzialni są pracownicy Fitbita, który został zakupiony przez Google za ponad 2 miliardy dolarów. Spodziewamy się, że Pixel Watch będzie zauważalnie droższy od produktów Fitbit. Bardzo możliwe, że zegarek konkurować będzie z Apple Watch Series 7 oraz bezpośrednim rywalem - Samsungiem Galaxy Watch 4.

Zobacz również:

Urządzenie o nazwie kodowej Nightlight zaoferuje okrągłą kopertę i bardzo rozbudowane funkcje monitorowania aktywności fizycznej. System operacyjny to oczywiście Wear OS 3.0 opracowany razem z Samsungiem na bazie jego doświadczeń z autorskim Tizenem.

#Pixel Watch prawdopodobnie otrzyma autorską nakładkę graficzną korzystającą z wzorców Androida 12. W chwili obecnej nie znamy dokładnej specyfikacji technicznej, ceny, ani daty premiery.

Aktualizacja: 03 grudnia 2021 14:03