Nadchodzi Redmi Note 11S! Średniak Xiaomi w końcu trafi do Polski?

Czy w końcu będziemy mogli kupić najnowszego średniaka Xiaomi Redmi?

Xiaomi Redmi Note 11. Fot. producent

Najnowsza odsłona niezwykle popularnych średniaków chińskiego producenta została zaprezentowana pod koniec października ubiegłego roku. Wydarzenie, na którym je przedstawiono odbyło się w Chinach i od tego momentu trzy urządzenia wchodzące w skład rodziny Xiaomi Redmi Note 11 dostępne były jedynie na terenie Państwa Środka.

Wygląda jednak na to, że w końcu, po dość długim oczekiwaniu, trafi ono w ręce chętnych na całym świecie. W ostatnich tygodniach Xiaomi Redmi Note 11S - bo tak będzie najprawdopodobniej nazywał się globalny wariant - uzyskiwał wszystkie niezbędne certyfikaty.

Zobacz również:

  • Jaki smartfon 5G do 1500 zł? Najlepsze smartfony z dostępem do sieci 5G
  • Chcesz korzystać z Xiaomi Pay? Oto wszystkie polskie banki, które obsługują płatności zbliżeniowe Xiaomi

Teraz natomiast w końcu otrzymujemy pierwsze zapowiedzi ze strony samego producenta. Ten, za pośrednictwem oficjalnych profili społecznościowych na region indyjski w końcu rozpoczął reklamowanie swojego produktu:

Pierwsze tego typu zapowiedzi sugerują, że do światowej premiery Xiaomi Redmi Note 11S pozostało już niewiele czasu. Pojawiający się w dotychczasowych przeciekach luty, wydaje się więc być bardzo prawdopodobny i już w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się możliwości zakupu tego urządzenia. Niewykluczone jednak, że nazwa, pod którą telefon pojawi się w Polsce będzie różnić się od indyjskiego wariantu.

Na grafice promującej smartfona możemy dostrzec zestaw czterech aparatów na pleckach. Mają to być 108 MP aparat główny, który wspierany będzie przez 8 MP oraz 2 MP jednostki. Wedle przecieków za jego wydajność ma być odpowiedzialny jeden z procesorów MediaTek Dimensity. Dzięki danym certyfikacyjnym z bazy FCC wiemy, że dostępne będą warianty 6/64 GB, 6/128 GB oraz 8/128 GB. Nad pracą całości kontrolę sprawował będzie system Android 12 z nakładką MIUI 13.

Zobacz także: Xiaomi MIUI 13 w drodze! Sprawdź czy dostaniesz aktualizację.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: