Nadchodzi Rocksmith - pogromca Guitar Hero

Już we wrześniu Ubisoft planuje wydanie rewolucyjnej gry muzycznej Rocksmith. Będzie to pierwsza produkcja tego typu, w której gracze wykorzystywać będą prawdziwe gitary. Gra sprzedawana będzie w komplecie z instrumentem wyprodukowanym przez znaną firmę Gibson.

Jeszcze niedawno wydawało się, że gry muzyczne mają lata świetności za sobą. Firma Activision zrezygnowała bowiem z produkcji najsłynniejszej gry tego typu - Guitar Hero. Tymczasem Ubisoft ogłosił, że pracuje nad tytułem Rocksmith. Zabawa ma się odbywać za pomocą prawdziwych gitar, a specjalny zestaw przeznaczony do gry ma zostać wyprodukowany przez cenionego producenta - firmę Gibson (twórcę kultowego modelu Les Paul).

Gra ma ukazać się we wrześniu na PS 3, Xboxa oraz Nintendo Wii. W momencie premiery dostępnych ma być 45 piosenek zespołów takich jak: Nirvana, Rolling Stones czy The Animals. Podobno żadna z tych piosenek nie była dostępna ani w Guitar Hero ani w Rockband.

Ubisoft liczy na to, że Rocksmith uniknie losu Guitar Hero, gdyż pozwoli na rzeczywiste doskonalenie gry na gitarze. Produkcja Ubisoftu wykorzystuje standardowe gniazdko typu jack, co pozwala na podłączenie własnej gitary.

Gra ma być dostępna w specjalnym zestawie (Rocksmith + gitara) za 200 dolarów. Ubisoft liczy na to, że posłuży ona nie tylko do zabawy na imprezach ale także do nauki i doskonalenia zdolności gry na gitarze.

Poniżej przedstawiamy oficjalny trailer Rocksmith.