Nadchodzi Snapdragon 810, czyli 64-bitowy procesor ARM od Qualcomma

Do bazy danych benchmarku AnTuTu trafiło nowe urządzenie, w którym pojawił się nowy model procesora Qualcomma, Snapdragon 810. Będzie to jeden z pierwszych 64-bitowych chipów ARM. Jednostka ta nie trafiła jeszcze do żadnego urządzenia obecnego w sprzedaży, ale już teraz wiemy w jakiego rodzaju urządzeniu była testowana.

W bazie AnTuTu, czyli znanego i często wykorzystywanego do mierzenia wydajności urządzeń mobilnych benchmarku pojawiło się nowe, tajemnicze urządzenie. Nie wiemy, kto jest jego producentem, ale osoby śledzące rozwój rynku smartfonów i tabletów powinna zaciekawić wzmianka o wykorzystanym w nim procesorze. Wpis w AnTuTu sugeruje, że mamy do czynienia z phabletem wyposażonym w procesor Qualcomm Snapdragon 810.

Qualcomm Snapdragon 810 to to pierwszy 64-bitowy układ od amerykańskiego producenta z górnej półki wydajnościowej, który ma zastąpić Snapdragona 801 w topowych smartfonach i tabletach. Jednostka ta ma składać się z ośmiu rdzeni, z czego cztery z nich to Cortex A57, a pozostałe cztery to Cortex A53.

Zobacz również:

  • Jaki monitor dla Maca z Apple M1? [14.10.2021]
  • AMD Ryzen 5 5600G - gdzie kupić procesor? Kompletna lista sklepów [aktualizacja 13.10.2021]
  • Nothing i Qualcomm ogłaszają zawiązanie współpracy
Nadchodzi Snapdragon 810, czyli 64-bitowy procesor ARM od Qualcomma

Oprócz nowego procesora Snapdragon 810 na pokładzie testowego sprzętu, który trafił do AnTuTu, znalazło się aż 4 GB pamięci RAM, czyli więcej niż w jakimkolwiek obecnym dziś w sprzedaży smartfonie lub tablecie. To nienazwane urządzenie cechuje się też ogromnym wyświetlaczem o przekątnej długości 6,2 cala. Imponująca wygląda rozdzielczość wynosząca 2560 na 1600 pikseli. Najpewniej jest to jednak tylko prototyp, ale pierwsze urządzenia ze Snapdragonem 810 powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

źródło: antutu.com