Nadchodzi Wildfire

Compaq ogłosił kilkakrotnie przekładaną premierę serii serwerów Wildfire, przeznaczoną dla rynku korporacyjnego.

W środę Compaq wprowadził na rynek serię serwerów Wildfire, przeznaczoną dla bardziej wymagających klientów. Systemy, w niektórych wersjach zdolne do obsługi do 32 procesorów, działają zarówno pod kontrolą systemu Unix, jak i OpenVMS. Zaletami urządzeń są zwiększające wydajność technologie klastrowe, dynamiczne partycjowanie pozwalające na zmianę ustawień w systemie online oraz modułowa konstrukcja, umożliwiająca efektywne przystosowanie do indywidualnych potrzeb. Dzięki urządzeniom z tej serii Compaq chce zdobyć pozycję na rynku serwerów high-end.

Każdy z systemów Wildfire może być wirtualnie podzielony na mniejsze samodzielne systemy, co pozwoli administratorom na rezygnację z wielu małych serwerów i skonsolidowanie ich w jednym urządzeniu. W skład serii Wildfire wchodzą serwery wyposażone w 8, 16 i 32 procesorów. Ceny poszczególnych jednostek zaczynające się od 100 tys. USD mogą osiągnąć wysokość nawet miliona dolarów przy najbardziej rozbudowanej konfiguracji. AlphaServer GS320 z 16 GB pamięci i 16 procesorami kosztuje 831 tys. USD.

Zapowiadane od 1998 r. serwery Wildfire są następcą wprowadzonych na rynek przed pięcioma laty 14-procesorowych systemów TurboLaser firmy Digital Equipment (przejętej dwa lata temu przez Compaq). "Wildfire może pojawia się późno, lecz jego możliwości warte są każdych pieniędzy. Nowy system powinien zrewidować standardy rynkowe i oczekiwania klientów" - twierdzi Terry Shannon, redaktor biuletynu "Shannon Knows Compaq".


Zobacz również