Nadchodzi darmowe Wi-Fi w Lublinie w pojazdach komunikacji miejskiej

Mieszkańcy Lublina poruszający się po mieście z wykorzystaniem komunikacji miejskiej już niedługo będą mogli skorzystać w drodze do i ze szkoły oraz pracy z darmowego Wi-Fi. Pierwsze pojazdy zapewniające dostęp do sieci mają wyjechać na drogi już za miesiąc.

Przewodniczący Rady Miasta w Lublinie, Piotr Kowalczyk, poinformował mieszkańców o planach wprowadzenia bezpłatnego Wi-Fi dla pasażerów komunikacji miejskiej. Obiecał on, że pierwsze pojazdy umożliwiające bezpłatny dostęp do sieci pojawią się już za miesiąc. Zapowiedział też, że do końca roku w nadajniki wyposażone zostanie

od 30 do 40 pojazdów z 323 jeżdżących po Lublinie. W 2015 roku odpowiedni sprzęt zapewniający pasażerom łączność ma pojawić się w każdym pojeździe.

Zobacz również:

  • Recenzja: Nextbase 422GW - test wideorejestratora dla fanów nowych technologii
  • Oszustwa na Instagramie - oto pięć sposobów. Poznaj je i uniknij wpadki

Rada Miasta ma nadzieję, że projekt darmowego Wi-Fi w lubelskich autobusach i trolejbusach uda się sfinansować z pieniędzy pozyskanych od reklamodawców. W zamian za opłacenie instalacji niezbędnego sprzętu w pojazdach użytkownikom każdorazowo przy połączeniu się z darmową siecią wyświetlano by reklamę. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na 400 złotych od każdego kolejnego pojazdu.

Nadchodzi darmowe Wi-Fi w Lublinie w pojazdach komunikacji miejskiej

Jak donosi kurierlubelski.pl, darmowe Wi-Fi dla pasażerów MPK w Lublinie ma zapewnić ”transfer rzędu 512 kB” (możliwe jednak, że jest to literówka i chodzi o transfer 512 kilobitów, a nie kilobajtów na sekundę). Organizacja Wspólny Lublin nie wyklucza też, że w przyszłości Wi-Fi pojawi się w pojazdach innych przewoźników, nie tylko MPK. Warto też dodać, że Lublin nie jest pierwszym miastem, które planuje udostępnić Wi-Fi pasażerom komunikacji miejskiej. Już w 2012 roku podobny projekt uruchomiony został w Poznaniu.