Nadchodzi epoka składanych smartfonów. Huawei zamierza pokazać swój na MWC 2019

Jak pisze serwis ETNews, Huawei jest już podobno na ostatniej prostej do debiutu własnego składanego smartfonu. Innowacyjne urządzenie chińskiego producenta ma zadebiutować przy okazji przyszłorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie na przełomie lutego i marca.

Smartfon Huawei. Fot. Pixabay

Oczywiście na obecnym etapie nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji technicznej składanego smartfonu Huawei. Ujawniono jedynie, że produkt mieli już okazję zobaczyć przedstawiciele koreańskich operatorów komórkowych na zamkniętym pokazie. Przy tej okazji do sieci przedostały się jednak śladowe informacje. Wiemy między innymi, że smartfon będzie mieć wsparcie dla łączności 5G.

Elastyczny składany ekran OLED będzie mieć przekątną 5 cali po złożeniu, a po rozłożeniu przeobrazi się w tablet o przekątnej 8 cali. Za dostarczenie panelu odpowiedzialna jest firma BOE, której ekran znajdziemy we flagowym modelu Huawei Mate 20 Pro. Wstępnie urządzenie zostało określone jako Huawei Mate X i jak podkreśla producent, nie jest już w stadium koncepcyjnym ani prototypowym.

Oczywiście bitwa o palmę pierwszeństwa w tym segmencie będzie się toczyć między Huawei i Samsungiem, ale warto pamiętać, że pierwszym składany smartfon to zaprezentowany w październiku Flexpai, azjatyckiej marki Rolei. Urządzenie z ekranem o przekątnej 7,8 cala składa się na pół w smartfon z 4-calowym panelem. Pracuje pod kontrolą Snapdragona 8150 z 6 lub 8 GB pamięci RAM i ma kosztować mniej więcej 5 tys. zł.

Ceny składanych smartfonów Samsunga i Huawei również nie będą należeć do najmniejszych, ale tego raczej należało się spodziewać. Powinniśmy się spodziewać cen w okolicach od 1500 do 1800 dol. Koreańczycy za innowację mogą sobie kazać zapłacić bliżej górnej granicy wspomnianego przedziału. Chiński Huawei będzie celować w niższą półkę cenową.