Nadchodzi jailbreak dla iPhone'ów i iPadów z iOS 8.3 i iOS 9

Użytkownicy iPhone'ów i iPadów zainteresowani zdjęciem ze swoich urządzeń zabezpieczeń mogą mieć powód do radości. W chinach pojawiła się grupa programistów, która zapowiedziała już prace nad złamaniem iOS 9. W lipcu powinien się z kolei pojawić jailbreak dla iOS 8.3, czyli aktualnej wersji mobilnego systemu Apple.

Jailbreak to określenie na złamanie zabezpieczeń oprogramowania mobilnego systemu operacyjnego od Apple. Od lat programiści szukają luk w zabezpieczeniach kolejnych wersjach iOS, które pozwalają na znaczne modyfikacje oprogramowania iPhone'a lub iPada i wgrywanie na te urządzenia aplikacji spoza sklepu App Store.

Dla osób zainteresowanych jailbreakiem mamy dobrą wiadomość. Grupa programistów nazywająca siebie Keen Team lub K33n pochodzą z Chin zapowiedziała, że będzie pracować nad złamaniem nadchodzącego iOS 9. Ci sami programiści mają już na swoim koncie jeden sukces zwiazany z oprogramowaniem Apple. Podczas zeszłorocznej edycji konkursu Mobile Pwn2Own wygrali 40 tys. dol. za złamanie zabezpieczeń przeglądarki Safari.

Zobacz również:

  • Te zmiany przyniesie na iPhone'a iOS 17. Wszystko, co Apple zapowiedziało na WWDC 2023
Nadchodzi jailbreak dla iPhone'ów i iPadów z iOS 8.3 i iOS 9

Jailbreak iOS 8.3 powinien pojawić się już w lipcu

Grupa K33n będzie wspierana przez programistów z PanGu, którzy pochwalili się już jailbreakiem iOS 8.3. Użytkownicy powinni móc z niego skorzystać już w lipcu tego roku. Najprawdopodobniej zajmą się też złamaniem systemu iOS 8.4, który ma zostać udostępniony już 30 czerwca razem z usługą Apple Music. Nie wiadomo jednak, ile zajmą pracę nad jailbreakiem iOS 8.4 i iOS 9 i na jak długo osoby zainteresowane złamaniem zabezpieczeń będą musiały wstrzymać się z aktualizacją.

źródło: phonearena.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: