Nadchodzi mniejszy 7-calowy iPad?

W Internecie pojawiła się ciekawa plotka. Wynika z niej, że jeszcze w tym roku zobaczymy w sklepach kolejną wersję iPada. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to "iPad 2". Apple oczywiście nie komentuje tej informacji.

Prosto z Tajwanu nadeszła plotka, mówiąca o zbliżającej się premierze kolejnego modelu popularnego iPada. Na łamach tamtejszego dziennika Economic Daily News napisano, że nowe urządzenie będzie kolejną wersją tabletu, albo wręcz iPadem 2. Źródłem przecieku miałyby być osoby zbliżone do firm Chimei Innolux i Cando Corporation.

Obie mają dostarczać komponenty wykorzystywane przy budowie urządzenia. Chimei Innolux ma się zająć produkcją 7-calowego ekranu LCD wykorzystującego technologię IPS (in-plane switching). Nowościami w tym panelu mają być lepsza jakość wyświetlanego obrazu oraz większy kąt, pod którym pokazywane na nim treści będą widoczne. Cando Corporation ma natomiast zajmować się technologią touchscreen wykorzystywaną w panelach. Redakcja Economic Daily News twierdzi ponadto, że firma Compal Electronics będzie składała sprzętową nowość od Apple.

Zobacz również:

  • iPad Pro zastąpi Ci MacBooka! Te zmiany to potwierdzają
  • Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa [Aktualizacja 20.09.2021]

Podobnie jak amerykańska korporacja, trzy wymienione firmy nie komentują tych doniesień. Wiarygodności dodaje im jednak fakt, iż tajwański dziennik był jednym z pierwszych źródeł informacji na temat oryginalnego iPada. Kiedy plotkowano jeszcze, iż nowość od Apple może być netbookiem, EDN obstawał przy tym, że do sklepów trafi tablet.

Resztę tej historii znamy. Czy jednak i tym razem plotki okażą się być prawdziwe? Tego mamy się dowiedzieć pod koniec roku.