Nadchodzi nowa część gry Angry Birds na smartfony i tablety o podtytule Stella

Od premiery ostatniej części Wściekłych Ptaków minęło już kilka miesięcy, a na kolejną odsłonę o nazwie Angry Birds Stella przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. Po raz kolejny gra od Rovio ma mieć zupełnie zmienioną mechanikę. Do poprzednich części będzie nawiązywać grafiką i bohaterami, a dokładniej bohaterkami.

Angry Birds to seria prostych gier, które stały się fenomenem na skalę światową. Fińskie studio Rovio kilka lat temu wydało niepozorną grę polegającą na strzelaniu kolorowymi ptaszkami z procy w wymyślne konstrukcje budowane przez złowrogie świnki. Gra mimo prostych założeń była dość wymagająca, a dzięki urzekającej komiksowej grafice szybko wspiełą się na pierwsze miejsca list najchętniej pobieranych pozycji w sklepach z aplikacjami.

Sukces pierwowzoru odniosły też kolejne pozycji, w tym Angry Birds Seasons, Rio, Space oraz obie części Angry Birds Star Wars. Do portfolio mobilnych produkcji Rovio niedługo dołączy zaś kolejna pozycja. Będzie ona nosić miano Angry Birds Stella, która zapowiada się na kolejny hit. Jak na razie niewiele wiadomo na jej temat, ponieważ otrzymaliśmy dopiero wstępną zapowiedź.

Zobacz również:

  • Angry Birds na zegarkach Huawei - nowe tarcze dostępne!
  • Diablo Immortal z kolejnymi problemami? Premiera dopiero w przyszłym roku
  • Android 12 specjalnie dla graczy. Globalny tryb Gaming Mode w drodze
Nadchodzi nowa część gry Angry Birds na smartfony i tablety o podtytule Stella

Rovio do dnia premiery będzie pewnie jak zwykle podkręcać zainteresowanie produkcją ujawniając kolejne szczegóły. Główną “bohaterką” gry będzie różowa ptaszyna znana z ostatnio wydanego Angry Birds Go!, a wraz z nią inne ptasie bohaterki płci pięknej. W przeciwieństwie do wyścigówki Go! teraz spodziewamy się gry logicznej. Niestety, premiera ma nastąpić dopiero na jesieni.