Nadchodzi nowy Exynos! Wszystko stanie się jasne już 19 listopada

Samsung zazwyczaj zapowiada nowe chipsety z rodziny Exynos na kilka tygodni przed premierą nowego smartfona z serii Galaxy S. W tym roku, firma ma wprowadzić na rynek model Exynos 2200, czyli pierwszy z procesorem graficznym AMD.

Źródło: Samsung

Południowokoreańska firma opublikowała enigmatyczny post na Instagramie za pośrednictwem swojego konta Samsung Exynos. Firma wspomniała, że gaming zaczął się od gier arcade i przeszedł długą drogę do gier obecnej generacji z wysokiej klasy grafiką. Następnie firma komunikuje, że chce pokazać "jak będzie wyglądała rozrywka w przyszłości". Na ostatnim obrazku czytamy:

Wszystko zmieni się 19 listopada 2021 roku.

Samsung może zaprezentować nowy procesor Exynos 19 listopada. Ponieważ firma omówiła przyszłość grafiki w grach w swoim poście, Samsung może zaprezentować chipset Exynos 2200, ponieważ jego procesor graficzny AMD RDNA2 (oparty na Radeon Mobile GPU) obsługuje high-endowe funkcje gier, takie jak ray tracing i VRS (zmienne cieniowanie). Firma może również zaprezentować chipset klasy średniej, taki jak Exynos 1250.

Chociaż Samsung nie ujawnił specyfikacji Exynos 2200, różne plotki twierdzą, że jest on wykonany przy użyciu Samsung Foundry's 4nm LPE i że posiada jeden rdzeń Cortex-X2 CPU, trzy rdzenie Cortex-A710 CPU i cztery rdzenie Cortex-A510 CPU. Oczekuje się, że będzie wyposażony w procesor graficzny AMD, wsparcie dla wyświetlaczy 144 Hz, zintegrowany modem 5G oraz najnowsze wersje Bluetooth i Wi-Fi.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: