Nadchodzi nowy MMORPG - Project V.I.L.E

Firma Vile Studios ogłosiła rozpoczęcie prac nad nową grą - Project V.I.L.E. Tytuł ten ma być osadzonym w klimatach science-fiction MMORPGiem.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym możemy wyczytać między innymi, że V.I.L.E będzie pełnowartościową grą akcji z dużą ilością walki i strzelania. Ten MMORPG ma, według twórców, czerpać najlepsze wzory z gatunku science-fiction i przełożyć je na produkcję, która wciągnie zarówno wyjadaczy jak i początkujących.

Producenci zapewniają, iż w V.I.L.E nikt nie uświadczy rozbudowanej fabuły, smoków i potężnych magów. Gra, której akcja toczyć się będzie w bardzo odległej i mrocznej przyszłości, będzie polegała na jak najszybszym bogaceniu się, zdobywaniu ekwipunku i zabijaniu przeciwników.

Do dyspozycji gracza oddanych zostanie także szereg pojazdów, które prócz transportu, będą także mogły być wykorzystywane do walki PvP. Ponadto na samym początku nie trzeba się będzie deklarować co do klasy postaci. Gracz będzie zdobywał punkty za zabijanie przeciwników i to właśnie one będą "walutą" za którą będzie się mógł szkolić w wybranych przez siebie dziedzinach.

Ponadto w grze będzie występował klasyczny system zdobywania poziomów poprzez wykonywanie różnych misji. Dzięki temu będzie można również podnosić swoją reputację u wybranych frakcji i w rezultacie móc zdobywać chociażby specjalne uzbrojenie.

Project V.I.L.E jest tworzony z myślą o PC jednak autorzy już deklarują chęć stworzenia wersji na Xboxa 360 i PlayStation 3. Gra ma zawitać do sklepów w drugiej połowie przyszłego roku.


Zobacz również