Nadchodzi smartfon Prada od LG (3.0) - współpraca znowu nawiązana

Firma LG Electronics oraz dom mody Prada przedłużyły współpracę. Jej efektem będzie telefon Prada od LG (3.0).

Firma LG Electronics oraz dom mody Prada nawiązały współpracę pięć lat temu. W jej wyniku na rynku zagościły dwa luksusowe telefony - Prada od LG (1.0) i Prada od LG (2.0). Co interesujące, pierwszy z nich był także pierwszym na świecie telefonem komórkowym z ekranem dotykowym. Jego sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy, natomiast wzornictwo było na tyle interesujące, że został on włączony do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku oraz Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCA) w Szanghaju.

LG i Prada poinformowały właśnie, że postanowiły odnowić współpracę. W związku z tym już zapowiedziały, że na początku przyszłego roku na rynku zagości smartfon PRADA od LG (3.0), który podobnie jak jego poprzednicy, "będzie łączył zaawansowaną technologię z awangardowym wzornictwem".

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 21.01.2022]

"Nasze kontakty z Pradą są wyjątkowe, zarówno pod względem ich trwałości, jak i odniesionych wspólnie sukcesów. Nie istnieje bowiem żaden inny przykład tak owocnej współpracy między producentem telefonów, a marką ze świata mody. Po sukcesie dwóch poprzednich modeli opracowanych wspólnymi siłami, z niecierpliwością oczekujemy na kolejne efekty w postaci nowych luksusowych smartfonów o wyrafinowanej stylistyce" - — powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny działu telekomunikacji mobilnej LG Electronics.

Co zaoferuje PRADA od LG (3.0)?

Wedle niepotwierdzonych informacji będzie on dysponował 4,3-calowym wyświetlaczem Nova drugiej generacji, który pozwalać ma na wyświetlanie obrazu cechującego się ogromną jasnością sięgającą 1000 cd/m2. Wyposażony zostanie ponadto w dwurdzeniowy procesor oraz 8-megapikselowy aparat z tyłu i 1,3-megapikselowy z przodu obudowy. Na jego pokładzie znajdzie się prawdopodobnie również system Android 4.0.