Nadchodzi złota edycja Ages of Empires III

Firma Ensemble Studios wraz z Microsoft ogłosiły, że planują wypuszczenie na rynek złotej edycji gry Ages of Empires III. W skład zestawu ma wchodzić wersja podstawowa wraz z dodatkiem The Warchiefs.

Seria gier z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Miliony fanów na całym świecie oczekują możliwości zakupu wersji podstawowej z dodatkiem za cenę niższą niż do tej pory. Wiadomo już oficjalnie, że wreszcie będzie to możliwe. Według zapowiedzi, złota edycja gry ma kosztować 39,99 dolarów.

Premiera Złotej Edycji Age of Empires III planowana jest na 25 września bieżącego roku. Niestety, zestaw ukaże się jedynie na PC oraz Mac'a. Do tej pory, twórcy nie wspominali nic o planach przeniesienia trzeciej części sagi na konsole.

Taka sytuacja miała już miejsce przy okazji Age of Empires II. Wtedy to, gra ukazała się również na Nintendo DS. Forma rozgrywki została jednak znacznie zmieniona, co nie do końca podobało się wszystkim fanom serii.

Niestety, nie wiadomo jeszcze czy podana przez producenta data premiery będzie obowiązywać również w naszym kraju. Postaramy się jednak na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.