Nadciąga flota Gwiezdnych Wilków

Czasem na rynku pojawia się gra, która wnosi ze sobą coś nowego. Nie jest ona mniej lub bardziej udaną kalką innych gier lecz stanowi klasę samą w sobie. Co ciekawe na takie eksperymenty dość rzadko pozwalają sobie duże i znane firmy. Zazwyczaj produkt taki wychodzi ze studia nowego i dotychczas nie znanego. Dopiero kiedy taka nowość się sprzedaje duże koncerny biorą się za produkowanie rzeczy podobnych i odcinanie kuponów od cudzych pomysłów.

Gwiezdne Wilki

Gwiezdne Wilki

Właśnie taką grą jest Star Wolves: Gwiezdne Wilki firmy Xbow Software. Niby każdy z elementów składowych już gdzieś się pojawiał. Trójwymiarowy RTS w przestrzeni kosmicznej mieliśmy już chociażby w Hegemonii czy Homeworld. Rozwój postaci, kupowanie i zdobywanie nowego, lepszego sprzętu można zobaczyć w prawie każdym cRPG. Podobnie sprawa się ma z wyborem misji i interaktywnymi dialogami.

Jednakże połączenie tych wszystkich elementów możemy zobaczyć tylko w Gwiezdnych Wilkach. Oczywiście już w kilku RTSach mieliśmy rozbudowane wątki fabularne i bohaterów, jednakże ta gra jest inna. Nie ma w niej rozdziału na wątek fabularny i strategiczny jak to ma miejsce w innych produkcjach.

Tutaj wszystko dzieje się na raz, fabuła jest częścią składową wykonywanych misji, a podejmowane decyzje mają wpływ zarówno na bohaterów jak i świat gry. Gra ta jest zatem hybrydą dwóch gatunków, który nazwał bym taktycznym cRPG.

Ocena: 8+

Gatunek: taktyka/cRPG

Wymagania: Pentium III 800 MHz, 128 MB RAM, Karta graficzna 32 MB

Producent: X-Bow Software

Polski wydawca: Cenega

Cena: 29.90 zł

Wersja: PL

Oficjalna strona: www.excalibur-publishing.com/starw.htm

Plusy:

+ Bitwy kosmiczne

+ Wątki fabularne

+ Oryginalność

Minusy:

- brak kwestii mówionych

Wilk Gwiezdny

Gwiezdne Wilki

Gwiezdne Wilki

Fabuła Gwiezdnych Wilków osadzona jest w XXII wieku. Ludzkość już dawno sięgnęła gwiazd i dzięki technologii bram gwiezdnych, które pozwalają na natychmiastowe przebycie olbrzymich odległości, rozpoczęła kolonizację wszechświata. Demokracja okazała się systemem niewydolnym, dlatego też powstało cesarstwo.

Jedyną realną władzę stanowi cesarz wraz ze swymi urzędnikami i armią oraz trzy wielkie korporacje. Jednakże nad tak olbrzymim obszarem nikt nie jest wstanie sprawować pełnej władzy. Dlatego też przestrzeń pełna jest piratów, jednostek zbuntowanej sztucznej inteligencji, czyli tak zwanych Berserków oraz oczywiście wszelkiej maści najemników. Właśnie w jedną z takich grup przyjdzie ci się wcielić.

Główny bohater po utracie swojego transportowca spotyka starego kumpla o ksywce Ace, który to proponuje mu przyłączenie się do właśnie zakładanej przez niego grupy najemników o dźwięcznej nazwie Gwiezdne Wilki.


Zobacz również