Nadciąga trójwymiarowa Armada

Image Armada 1.5 to nowa wersja narzędzia do tworzenia prezentacji 3D, opracowana przez firmę Tangent3D. Umożliwia ono użytkownikowi m.in. tworzenie trójwymiarowych galerii obrazów. Poruszanie się po takiej galerii przypomina do złudzenia gry akcji typu FPP (first person perspective), z tą różnicą, że zamiast anihilować atakujące hordy przeciwników, użytkownik może podziwiać umieszczone na wirtualnych ścianach galerii pliki graficzne.

W środku wirtualnej galerii obrazów Image Armada

W środku wirtualnej galerii obrazów Image Armada

Korzystanie z programu jest proste i intuicyjne. Po wejściu do galerii widzimy puste ściany, do zagospodarowania - wystarczy kliknąć wybrany obszar i z menu Edycji wybrać pozycję "Add New Artwork", a następnie przeszukać dysk komputera w poszukiwaniu obrazu, który chcemy umieścić (można także dodawać wiele grafik za jednym razem). Image Armada może służyć zarówno jako narzędzie do tworzenia galerii, jak i przeglądarka projektów. W trybie kreatora można m.in. dostosowywać poziom oświetlenia, zmieniać tapetę, ustawiać podkład muzyczny (w tym - tło narracyjne dla każdego obrazu z osobna).

Niestety, przeglądanie tak spreparowanej galerii może być uciążliwe dla posiadaczy słabszych komputerów. Po dodaniu już kilku grafik tempo poruszania się po wirtualnych pokojach delikatnie zwalnia i momentami zacina się, kiedy komputer nie nadąża z dokonywaniem stosownych obliczeń.

Demo Image Armada udostępnia dwa wzory galerii - hol i podziemia

Demo Image Armada udostępnia dwa wzory galerii - hol i podziemia

Program dostępny jest w dwóch wersjach: Standard i Pro, które kosztują odpowiednio 25 i 55 USD. Ze http:// www.tangent3d.co.uk" target="_blank" class="link" title="strony producenta">strony producenta można pobrać również demo programu, oferujące dwa szablony galerii, hol i podziemia. W pełnej wersji narzędzia dostępnych jest więcej wzorów, w tym biblioteka, rzymska łaźnia, kino studyjne, graffiti i industrial.

Wymagania systemowe:

Windows 98/Me/2000/XP

DirectX 9.0c lub nowszy

procesor 1 GHz

128 MB pamięci RAM

30 MB wolnego miejsca na dysku

karta graficzna 32 MB.


Zobacz również