Nadesłane do redakcji

Dziękujemy za recenzje i zainteresowanie serwerem WWW Biblioteki Głównej AM w Poznaniu (Cyber - jesień 1996). Jednocześnie informuje, ze serwis informacyjny Biblioteki Głównej został wzbogacony o dostęp on-line do nowych baz danych (Katalog Czasopism Zagranicznych, Bibliografia Publikacji Pracowników AM w Poznaniu i Medline).

Dziękujemy za recenzje i zainteresowanie serwerem WWW Biblioteki Głównej AM w Poznaniu (Cyber - jesień 1996). Jednocześnie informuje, ze serwis informacyjny Biblioteki Głównej został wzbogacony o dostęp on-line do nowych baz danych (Katalog Czasopism Zagranicznych, Bibliografia Publikacji Pracowników AM w Poznaniu i Medline).

Uruchomione zostały także nowe formularze na usługi Biblioteki, wykaz aktualnej prenumeraty czasopism polskich i zagranicznych, jak również wykaz nabytków książkowych. Wszystko to na stronach WWW pod adresem:http://www.ml.usoms.poznan.pl

BG AM Poznan

Witam !

Gdy przeglądałem CYBERa (numer Jesień '96), a konkretnie WEB Guide zauważyłem stronę WWW firmy, w której pracuje czyli PolSPARK.

Tak się składa, że to ja opracowuje obecnie strony WWW. Niestety strona którą pokazaliście (na stronie 91) jest już od dawna zmieniona i wygląda dużo lepiej (moim zdaniem).

Pozdrowienia

Piotr BIELIK

Szanowni Państwo!

Dotarł do nas jesienny numer (Cyber, jesien '96) Waszego Pisma. Piszecie w nim niezbyt pochlebnie (i słusznie) o ówczesnej stronie UPR. Chciałbym Państwa poinformować, że UPR ma już nową "oficjalną" stronę: www.upr.org.pl.

Mam nadzieję, że się Państwu bardziej spodoba. Liczę również na zrecenzowanie jej w Państwa czasopiśmie. Stronę umieścimy również na serwerach: www.commpol.com/upr oraz www.hsn.com.pl

Serdecznie pozdrawiam

Slawomir Kopeć

prezes Oddziału Małopolskiego UPR

redaktor strony www.upr.org.pl

skopec@if.uj.edu.pl

Dzień dobry

Z całym szacunkiem chciałem poinformować o nowej stronie domowej, którą można "dorwać" pod adresem:http://www.silesia.ternet.pl/~kepartur/egitary.htm, na której znajduje się nieoficjalny FUN-CLUB zespołu ELEKTRYCZNE GITARY

Jest tam kilka zdjęć, informacji, ciekawostek, teksty piosenek. Będą też dodatkowo wywiady z E.G.

Z poważaniem

Artur Kepa

e-mail: kepartur@silesia.ternet.pl

WWW:http://www.silesia.ternet.pl/~kepartur

Szanowna Redakcjo

Uważam, że wydawanie pisma takiego jak CYBER, zwłaszcza teraz w dobie gwałtownego rozwoju sieci globalnej, jest genialnym pomysłem.

Wasze pismo jest praktycznie idealne. Praktycznie ponieważ są dwie rzeczy, które mi się nie podobają. Są to:- cena, która jest zbyt wysoka nawet jak na pismo z płytką CD. Uważam, że 10 zł. to cena wystarczająca.-fakt, że CYBER jest kwartalnikiem. Jest to duży mankament. CYBER powinienbyć miesięcznikiem!!

Poza tymi szczegółami jestem pełen podziwu dla waszej działalności.

Piotr Zawada

Szanowna Redakcjo

Jesteśmy stałymi czytelniczkami Waszego pisma i mamy częsty kontakt z INTERNETEM. Z uwaga prześledziłyśmy wszystkie trzy numery Waszego kwartalnika i chciałybyśmy wyrazić swoja opinie.

Dwa pierwsze numery bardzo nam się podobały. Mamy jednak kilka zastrzeżeń. Mimo, że szata graficzna pierwszych dwóch numerów była przejrzysta i znalezienie adresu internetowego na dany temat nie sprawiało trudności, to jednak nie każdy opis zawierał informacje dotyczącą języka w jakim dana strona została przygotowana oraz tego czy dostęp do adresu jest płatny, czy tez nie. Poza tym większych zastrzeżeń nie mamy, a CD-ROM'y bardzo nam się podobały.

Jeśli natomiast chodzi o ostatni numer to zastrzeżeń jest więcej. Po pierwsze, szata graficzna jest nieprzejrzysta, a artykuły mieszają się z adresami, które nie są tak ciekawe jak w poprzednich numerach.

Znalezienie adresu na dany temat nie jest już takie proste. Po drugie, -doceniamy pomysłowość autora CD-ROM'u - jeśli chodzi jednako ów CD-ROM, brak jest klarownego menu, które tak bardzo ułatwiało pracę z poprzednimi CD-ROM'ami. Zamieszczone dema nie są ciekawe, a ponad to przy uruchamianiu niektórych z nich pojawiają się nieprzyjemne komunikaty dotyczące możliwości zarażenia komputera wirusem. Trzeba zwrócić tutaj uwagę, że na dysku znajduje się adnotacja o sprawdzeniu go pod katem ich obecności. Również uruchomienie Internet Explorer'a nastręczało wiele trudności, gdyż pojawiał się on dopiero po opuszczeniu ekranu. Sam ekran był przedstawiony nieciekawie i nieprzyjemnie dla oka.

Z wielka niecierpliwością oczekujemy jednak kolejnego numery, który, mamy nadzieje, będzie ciekawszy i lepiej opracowany.

Z poważaniem

Magdalena Puskarczyk i Joanna Drzal

julia_pol@hotmail.com princess_pol@hotmail.com

Cześć

Jestem studentem Politechniki Wrocławskiej i jednocześnie czytelnikiem waszego pisma. Ogólnie CYBER podoba mi się, ale proponowałbym uwzględnienie na jego stronach adresów WWW dotyczących komputera Amiga. Jakby na to nie patrzeć ten komputer istnieje i posiada wielu zwolenników. Gdyby, w którymś z następnych numerów ukazało się chociaż kilka adresów to mnie i wielu innych czytelników śzadowoliłoby to.

Zipser.