Nadeszła druga generacja dysków SmartSSD

Jest wydajniejsza, szybsza i energooszczędna. Ma sprostać wszystkim wymaganiom stawianym przez najnowsze technologie wymagające przetwarzania dużych ilości danych, jak SI czy 5G.

Fot.: Samsung

Nowa generacja dysków SmartSSD firmy Samsung to wydajność większa o 50%, wykorzystanie procesora lepsza o 97% oraz zużycie energii mniejsze aż o 70% w stosunku do SmartSSD poprzedniej generacji. Osiągnięcie takich znaczących zmian było możliwe dzięki nowemu mechanizmowi pamięci obliczeniowej, który zminimalizował transfer danych pomiędzy procesorem, procesorem graficznym i pamięcią RAM. W efekcie unika się ryzyka powstania opóźnień w trakcie transferowania dużych ilości danych.

Powstało przez to idealne rozwiązanie do takich zadań, jak korzystanie ze sztucznej inteligencji, obsługa pasam 5G i 6G, a także praca centrów obliczeniowych i uczenie maszynowe. Skorzystają z tego przede wszystkim duże firmy IT, w tym zajmujące się wideokomunikacją. Pierwsza generacja pojawiła się w 2020 roku i była efektem współpracy AMD i Samsunga. AMD dostarcza układy SoC Xilinx Versal do drugiej, a reszta rozwiązań technicznych to zasługa Samsunga.

Zobacz również:

  • Polecane zestawy komputerowe – marzec 2023
Nadeszła druga generacja dysków SmartSSD

Fot.: Samsung

SmartSSD to rozwiązania przede wszystkim korporacyjne, jednak ich zastosowanie będzie miało wpływ na cały rynek IT. Prędzej czy później każdy odczuje efekty ich stosowania podczas codziennego korzystania z sieci i smartfonów.

Źródło: Samsung