Nadruki na srebrnych krążkach

Dla osób poszukujących profesjonalnego sposobu na tworzenie nadruków na płytach CD-R/DVD-R, ciekawym rozwiązaniem może okazać się drukarka Everest firmy Rimage.

Firma Rimage przedstawiła drukarkę Everest, która dzięki zastosowaniu zmiennej wielkości kropli pozwala uzyskać rozdzielczość 160 LPI (line per inch) wydruków bezpośrednio na powierzczchni krążków CD. Według przedstawicieli Rimage, nowa drukarka przeznaczona jest przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych w dużych drukarniach offsetowych, natomiast małym firmom i użytkownikom domowym Rimage zaleca stosowanie tradycyjnej technologii nadruku na etykietach, która bez wątpienia jest znacznie tańsza.

Drukarka przeznaczona jest do pracy z komputerami PC i Macintosh wyposażonymi w USB, sprzedawana będzie późnym latem, na początek w mniejszych ilościach, w cenie 9750 USD, która uwzględnia również specjalne oprogramowanie do edycji nadruków. Według zapewnień firmy Rimage, Everest jest w stanie zadrukować 120 krążków CD podczas jednej 'sesji'.

www.rimage.com


Zobacz również