Nagi protest izraelskich kobiet w obronie wolności egipskiej blogerki

Kilkadziesiąt kobiet izraelskich stanęło w obronie egipskiej blogerki, która opublikowała swoje nagie zdjęcia w sieci, w efekcie czego naraziła się na falę gróźb. W ramach protestu kobiety z Izraela całkowicie rozebrały się do wspólnego zdjęcia. To efektowny i zaskakujący protest przeciwko ograniczaniu wolności obywatelskich w Egipcie.

Nagi protest z Izraela

Cała sprawa zaczęła się, gdy Aliaa Magda El Mahdi, 20-letnia egipska blogerka i studentka z Kairu, wrzuciła na bloga 8 swoich całkowicie nagich zdjęć. w ten sposób chciała zaprotestować przeciwko narzucaniu kobietom obowiązku zasłaniania twarzy oraz całego ciała w Egipcie.

Nagi krzyk przeciwko ograniczaniu wolności kobiet

- To krzyk przeciwko społeczeństwu przemocy, rasizmu, seksizmu, seksualnego molestowania i hipokryzji - napisała na Facebooku egipska blogerka, określając się sama jako "świecka, liberalna, feministka, wegetarianka i indywidualistka"

Co ciekawe, jej mąż jest znanym blogerem i dysydentem z czasów rządów prezydenta Hosniego Mubaraka, który w tym roku został obalony.

Kraje arabskie w szoku

Nagie zdjęcia studentki zszokowały Egipt i inne kraje arabskie. W efekcie pojawiły się nawet groźby śmierci. Aliaa Magda El Mahdi może zostać oskarżona o “szerzenie niemoralności".

Nagi protest kobiet z Izraela

Nagie kobiety z Izraela zrobiły sobie zdjęcie z transparentem, na którym znalazły się hasła "Miłość bez granic" i "W hołdzie Aliaa El Mahdi - siostry z Izraela". Całej sprawie dodaje smaczku, że w obronie egipskiej blogerki stanęły kobiety z Izraela. Czy ten osobliwy protest ochroni egipską blogerkę przed procesem?

Czy głos wolny, wolność ubezpieczający może mieć swoje nagie oblicze? Jak myślicie?

Źródło: Wirtualne Media