Nagie zdjęcia celebrytek (The Fappening) dziełem wykopowicza, "hakera spod Tatr"

Zbigniew Majerczyk z Chicago przyznał się do włamania na konta celebrytek i umieszczeniu w sieci ich nagich zdjęć.

W 2014 roku byliśmy świadkami wycieku do sieci nagich (a w części nawet pornograficznych) zdjęć popularnych celebrytek, aktorek i piosenkarek (tzw. The Fappening). Na liście ofiar znalazły się m.in. Jennifer Lawrence, Rihanna i Scarlett Johansson.

Wspomniane materiały wykradzione zostały z ponad 300 kont Apple iCloud. Jednym z podejrzanych w tej sprawie był 28-letni mieszkaniec Chicago Zbigniew Majerczyk, który, jak informuje BBC, właśnie przyznał się do zarzucanych mu czynów, za co grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Zbigniew Majerczyk dotarł do wspomnianych materiałów wysyłając odpowiednio spreparowane wiadomości informujące o naruszeniu zabezpieczeń konta iCloud. Zachęcone do kliknięcia w znajdujący się w treści link ofiary przekierowywane były na stronę łudząco podobną do prawdziwej witryny usługi Apple, co pozwoliło atakującemu zdobyć loginy i hasła.

Zbigniew Majerczyk to z pochodzenia Polak. Z racji dorastania w Chicago, w dzielnicy zdominowanej przez imigrantów z Podhala zaczęto go nazywać "hakerem spod Tatr". Smaczku całej tej historii dodaje też fakt, że mężczyzna posiadał konto na Wykopie.