Nagość niemile widziana... na targach gier

Nadchodząca edycja corocznych targów gier komputerowych E3Expo będzie się zasadniczo różnić od poprzedniczek - ze zmiany najbardziej niezadowolona będzie na pewno męska część społeczności graczy. W wyniku nacisków lokalnych i federalnych polityków amerykańskich organizatorzy targów zdecydowali się bowiem usunąć z krajobrazu imprezy tzw. "booth babes", czyli dziewczyny (niekiedy dość mocno roznegliżowane) reklamujące najnowsze gry komputerowe.

Jak donosi internetowy serwis agencji Reuters, w tym roku wprowadzono dodatkowe obostrzenia - za naruszenie zakazu przesadnego eksponowania kobiecych wdzięków dla celów marketingowych przewidziane są nawet kary pieniężne - do 5 tys. dolarów. Mary Dolaher, kierująca zespołem organizacyjnym targów, nie zdradziła przyczyn takiej decyzji, jednak wydaje się, że wpływ na nią wywarło lobby konserwatywnych polityków i obrońców moralności, dążących do ograniczenia sprzedaży gier nazbyt brutalnych dla młodych odbiorców lub epatujących treściami dla dorosłych.

Nagość niemile widziana... na targach gier

"Booth babes" na E3 2005 (źródło: www.e3girls.com)

Każdy wystawca zostanie pouczony przez stowarzyszenie Entertainment Software Association o sankcjach grożących za naruszenie przepisów, które wyraźnie stwierdzają, iż "korzystanie na stoiskach z materiałów bądź zatrudnianie żywych modelek, ubranych w stroje prowokujące seksualnie, nagich bądź częściowo nagich (...) jest zabronione na terenie targów".

Dla zawiedzionych fanów kobiecych wdzięków zawsze istnieje możliwość odwiedzin strony www.e3girls.com, na której znajduje się pokaźna galeria fotografii przedstawiających "booth babes" w czasie trwania różnych edycji targów E3. Bo takich scen, jak prezentowana na fotografii, raczej już na samych targach nie zobaczymy...

Tegoroczna edycja targów E3 odbędzie się w Los Angeles w maju.

Więcej informacji: E3 Expo, E3 Girls