Nagraj swoje życie

Jednym z wielu interesujących produktów, zaprezentowanych na targach CeBIT America jest Camwear - czyli miniaturowa kamera, którą umieścić można np. na czapce lub okularach. Jak mówią przedstawiciele producenta, firmy DejaView, urządzenia to zaprojektowano z myślą o osobach, które chcą nagrać wszystkie ważne chwile swego życia.

Zestaw Camwear 100 składa się z dwóch elementów - kamery wielkości naparstka, umieszczanej na głowie użytkownika oraz zestawu sterującego, który przymocować można np. do paska. Urządzenie rejestruje obraz w rozdzielczości 320x240 (30 klatek). Obraz (w formacie mpeg4) i dźwięk zapisywane są na karcie pamięci Secure Digital w 30-sekundowych plikach z rozszerzeniem .asf. Liczba takich "klipów" limitowana jest jedynie pojemnością karty (którą trzeba będzie kupić oddzielnie - producent nie planuje dodawania jej do zestawu).

Urządzenie wyposażone jest w port USB, można je więc podłączyć do komputera PC. DejaView Camwear 100 dostępna ma być od połowy września. Cenę ustalono na 350 USD.