Nagroda Emmy za Flash Video

Amerykanska Akademia Telewizyjna (National Academy of Television Arts and Sciences) wyróżniła opracowaną przez Adobe technologię Flash Video nagrodą Emmy w kategorii "Technical and Engineering". Akademia doceniła w ten sposób wkład technologii Flash w rozwój internetowej telewizji.

Nagrody Emmy przyznawane za produkcję telewizyjną, uważane są za odpowiedniki słynnych Oscarów w kategorii programów telewizyjnych. Nagroda "Technology & Engineering Emmy Award" przyznawana jest w uznaniu szczególnych osiągnięć w zakresie zarówno technik nadawczych przekazu telewizyjnego, jak również w dziedzinie telewizji interaktywnej, cyfrowej rozrywki, Internetu, multimediów w telefonach komórkowych oraz osobistych odtwarzaczy multimedialnych.

Z technologii Flash korzystają znane i popularne serwisy internetowe, np. YouTube czy MySpace, oferujące obszerne bazy krótkich filmów czy teledysków, które można obejrzeć w formie transmisji strumieniowej za pomocą odtwarzacza Flash Player.

Chociaż ogłoszenie zwycięzcy we wspomnianej kategorii już nastąpiło, wręczenie nagrody odbędzie się dopiero na przyszłorocznych targach Consumer Electronics Show (odbędą się one w styczniu 2007 r. w Las Vegas).

Więcej informacji: BusinessWire.