Nagroda dla Indigo press 5500

Firma HP poinformowała o przyznaniu urządzeniu HP Indigo press 5500 nagrody DIMA Digital Printer Shoot-Out 2008 w kategorii cyfrowych maszyn drukujących. Wyniki konkursu ogłoszono podczas międzynarodowych targów Photo Marketing Association (PMA).

Nagrody DIMA Digital Printer Shoot-Out przyznawane są producentom drukarek cyfrowych, atramentów, nośników fotograficznych i procesorów RIP. Eksperci wchodzący w skład jury podjęli decyzję na podstawie oceny wydruku konkursowego - porównany on został do wzoru przygotowanego przez PMA (czynnikami branymi pod uwagę podczas oceny były m.in. odwzorowanie skali szarości, nasycenie, jakość odwzorowania szczegółów w ciemnych obszarach, przenikanie odcieni oraz trwałość i precyzję kolorów).

Nagroda dla Indigo press 5500

HP Indigo press 5500

Przedstawiciele HP tłumaczą, że zwycięska maszyna HP Indigo press 5500 zapewnia wyjątkową jakość wydruków takich jak albumy fotograficzne lub kalendarze. To jedyna elektrofotograficzna cyfrowa maszyna drukująca, w której zastosowano wysokiej jakości płynny atrament zamiast tonera. Została wyposażona w kilka funkcji zaprojektowanych specjalnie z myślą o produkcji upominków fotograficznych - m.in. druk sześciokolorowy z zastosowaniem dodatkowych atramentów (jasnobłękitnego i jasnopurpurowego), serwer HP Indigo Photo Enhancement (umożliwia on zautomatyzowane wykrywanie i usuwanie błędów w obrazach) oraz technologię HP DreamColor do zarządzania kolorami (zapewnia uzyskanie jednolitych barw na różnych urządzeniach drukujących).

"Fotograficzne upominki są jedną z najszybciej rozwijających się kategorii w dziale Indigo i całej branży druku cyfrowego. Dlatego otrzymanie od PMA potwierdzenia, że oferujemy najlepsze rozwiązania w tej branży, to dla nas wielki zaszczyt. Produkty działu Indigo mogą pochwalić się dużymi sukcesami w branży. Wielu czołowych dostawców fotograficznych upominków polega na wysokiej jakości i niezawodności naszych produktów" - skomentował Alon Bar-Shany, wiceprezes i dyrektor działu Indigo w HP.