Nagrody EISA 2011-2012 rozdane - Sony i Philips triumfatorami

Rozdano doroczne nagrody EISA na rok 2011-2012, najbardziej prestiżowe nagrody w elektronice użytkowej. W tym roku po 4 nagrody otrzymały produkty Sony oraz Philips.

EISA

EISA czyli European Imaging and Sound Association to największe europejskie stowarzyszenie dziennikarzy audio-wideo. W tym roku triumfatorami EISA okazały się ex equo dwie firmy - Sony i Philips (oba koncerny otrzymały po 4 nagrody). Nagrody EISA 2011-2012 zostaną wręczone przez EISA 2 września podczas targów IFA 2011 w Berlinie.

Nagrody EISA dla Sony (4)

1. Europejski Telewizor LCD roku 2011-2012: Sony BRAVIA KDL-55HX920

Uzasadnienie EISA - Ten piękny produkt wygląda dobrze nawet wówczas, gdy jest wyłączony. Został zaprojektowany tak, by dopasować się do każdego nowoczesnego wnętrza. Poziom czerni jest tak głęboki, jak powinien być bez utraty najdrobniejszych szczegółów, co jest szczególnie ważne podczas oglądania mrocznych scen, a pozostałe kolory są właściwie skalibrowane. Dzięki funkcji Super Bit Mapping Video (SBMV), zastosowanej w tym telewizorze, standardowe 8-bitowe filmy są przetwarzane w 14-bitowe, co bezpośrednio wpływa na wyraźną poprawę gradacji kolorów, a korzystają na tym szczególnie ujęcia twarzy.

Zobacz również:

  • Microsoft Rewards - jak to działa? Jak zbierać punkty i wymieniać na nagrody?

2. Europejski Odtwarzacz Blu-ray roku 2011-2012: Sony BDP-S780

Uzasadnienie EISA - Wyjątkowej jakości obraz w BDP-S780 wspomagany jest przez inteligentny procesor obrazu, a wrażenia z oglądania ulepszane są dzięki dostępowi do sieciowej wyszukiwarki danych rozrywki. Odtwarzacz przetwarza również filmy 2D w 3D i wyposażony jest w funkcje przewodowego i bezprzewodowego przesyłania danych za pomocą DLNA. Gwarantuje również szybki czas ładowania, nawet dużych plików BD. Ponadto posiada wbudowaną przeglądarkę internetową oraz funkcję Skype-ready.

3. Europejska Kamera Rodzinna roku 2011-2012: Sony Handycam HDR-PJ10E

Uzasadnienie EISA - Kamera Handycam HDR PJ10E firmy Sony oferuje klientom łatwość nagrywania połączoną z kreacją filmową i możliwością prezentacji na dużym ekranie w jednym produkcie. Materiał może być z łatwością edytowany jako prezentacja lub krótki film z podkładem muzycznym. Wbudowany projektor DLP pozwala na natychmiastowe odtworzenie nagrań, by mogła cieszyć się nim cała rodzina. To fantastyczne połączenie projektora i kamery jest najbardziej zorientowanym na potrzeby rodziny produktem dostępnym obecnie na rynku.

4. Europejski Aparat Kompaktowy roku 2011-2012: Cyber-shot DSC-HX9V

Uzasadnienie EISA - Sony Cyber-shot DSC-HX9V jest bardzo użytecznym, wyposażonym w 16,2-milionową matrycę aparatem kompaktowym z 16-krotnym zoomem optycznym. HX9 umożliwia rejestrację filmów wideo 1080/50p Full HD (28 Mb/s), ma wbudowany moduł GPS i kompas. Jest to naprawdę bogaty w funkcje aparat z możliwością wykonywania do 10 kl./s, szerokim zakresem ręcznego doboru parametrów ekspozycji, trybem 3D Sweep Panorama i optyczną stabilizacją obrazu. Ta nowa generacja aparatów Cyber-shot ułatwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć użytkownikom o różnym stopniu fotograficznego zaawansowania.

Nagrody EISA dla Philips (4)

1. Najlepszy telewizor 3D w Europie 2011-2012 - Philips 46PFL9706

Uzasadnienie EISA - Model 46PFL9706 to dla firmy Philips ogromny krok naprzód, który zapewnił jej pozycję lidera na rynku telewizji 3D. Występowanie efektu cross talk zredukowano do niemal niezauważalnego poziomu oraz dodano możliwość precyzyjnej kontroli głębi natywnego obrazu 3D. Jakość obrazu poprawiono do absolutnego maksimum bez utraty naturalności oraz wprowadzono w końcu opcję kalibracji ISF. Dzięki zastosowaniu efektywnego filtra Moth Eye udało się ograniczyć odbijanie światła zewnętrznego od matrycy LCD oraz osiągnąć głęboką czerń bez utraty szczegółowości obrazu. Funkcja kompensacji ruchu jak zwykle w przypadku telewizorów Philips należy do najlepszych na rynku, zaś cena jak na tak dopracowany telewizor jest bardzo atrakcyjna.

Nagrody EISA 2011-2012 rozdane - Sony i Philips triumfatorami

Philips telewizor eko

2. Najbardziej ekologiczny telewizor w Europie 2011-2012 - Philips 46PFL6806

Uzasadnienie EISA - Stworzony z myślą o środowisku model Philips 46PFL6806H gwarantuje niezapomniane wrażenia wizualne przy zużyciu energii wynoszącym w trybie standardowym zaledwie 56 watów, przez co deklasuje bezpośrednią konkurencję.

3. Kompaktowy system audio w Europie 2011-2012 - Philips MCi8080 + NP3700

Uzasadnienie EISA - Philips rozwinął swoją serię Streamium i dodał do nowego zestawu ekran dotykowy oraz dwie naprawdę wyjątkowe kolumny głośnikowe, co zaowocowało powstaniem wielopomieszczeniowego systemu dźwiękowego opartego na urządzeniach MCi8080 i NP3700. Odtwarzacz DVD jest przeznaczony do głównego pomieszczenia, a muzykę z różnych źródeł, m.in. internetu/radia czy domowej sieci DLNA, usłyszymy nawet w pięciu różnych miejscach w domu. Zestaw zawiera zewnętrzny dysk twardy o pojemności 160 GB służący do przechowywania muzyki i zdjęć.

4. Kompaktowy system kina domowego w Europie 2011-2012 - Philips SoundHub HTS9221

Uzasadnienie EISA - Rzadko zdarzają się produkty łączące w sobie tak imponujący wygląd, inteligentne rozwiązania stworzone w oparciu o potrzeby klientów oraz niezrównaną jakość działania, jak system Philips SoundHub HTS9221. Ten wszechstronny system 2.1 obejmuje odtwarzacz Blu-ray 3D, obsługę sieci DLNA i internetowych stacji radiowych, wbudowaną podstawkę dokującą dla urządzeń iPod oraz porty USB i SD. Bogactwo funkcji uzupełnia para eleganckich kolumn wyposażonych w głośniki wysokotonowe z odwróconą, tytanową kopułką oraz dynamiczny aktywny subwoofer 230W. Komfort użytkowania podnoszą dodatkowo darmowe aplikacje na urządzenia iPad i iPhone, które pozwalają zdalnie kontrolować cały zestaw. To nowoczesny produkt, zaprojektowany, by imponować.

A oto inne przyznane przez EISA nagrody warte odnotowania:

Europejski telewizor plazmowy na rok 2011-2012 - Panasonic VIERA TX-P50VT30

Europejski telewizor internetowy na rok 2011-2012 - Loewe Individual 46 Compose 3D

Europejski telewizor w kategorii Cena/Jakość na rok 2011-2012 - Samsung UE40D6500

Europejskie kino domowe 3D na rok 2011-2012 - LG 55LW650S + HLX56S

Europejskie kino domowe 5.1 na rok 2011-2012 - LG HX966TZ/TZW

Europejski amplituner na rok 2011-2012 - Pioneer VSX-921

Nagrody EISA 2011-2012 rozdane - Sony i Philips triumfatorami

EISA

Komentarz - jakie są wnioski z nagród EISA dla czytelników?

A więc w tym roku wygrały Sony i Philips. Co wynika z tego dla zwykłych użytkowników? Jeżeli planujemy zakup jakiegoś urządzenia RTV warto wziąć pod uwagę werdykt EISA.

Telewizor LCD i odtwarzacz Blu-ray - wybierzmy Sony

Telewizorów lCD jest na rynku bardzo dużo, ale Sony bardzo często otrzymuje nagrody za jakość obrazu LCD. Bo LCD to nie tylko matryca, ale także zaawansowana elektronika i oprogramowanie, a te w Sony zazwyczaj jest wysokiej jakości. Warto o tym pamiętać. Poza tym Sony jest ojcem formatu Blu-ray - firma w tym roku nie dała się więc wyprzedzić innym i to właśnie odtwarzacz Blu-ray japońskiego producenta uznano za najlepszy. Poza tym zwycięstwo w kategorii najlepszego telewizora LCD powinno dawać dużo do myślenia.

Najlepszy telewizor 3D i niskie rachunki za prąd to Philips

Z kolei Philips zgarnął nagrody za najlepszy telewizor 3D i najlepszy ekologiczny telewizor. Jeżeli więc chcemy kupić świetne produkty w tych kategoriach warto zwrócić się w stronę holenderskiego producenta.

Kino domowe do filmów to LG, zestaw audio do muzyki to Philips

Jeżeli nie lubimy aktywnego 3D, to warto spojrzeć na 3D TV od LG - EISA doceniła technologię Cinema 3D firmy LG. LG zwyciężyło też w kategoriach dźwięku i kina domowego. Jeżeli chcemy zestaw kina domowego do filmów wybierajmy LG (LG HX996TS), jeżeli do muzyki wybierajmy Philipsa.

Najbardziej opłacalny telewizor to Samsung, plazma to tylko Panasonic

W plazmach wciąż niepodzielnie króluje Panasonic (nagroda dla Panasonic VT30 dla najlepszej plazmy tylko to potwierdza). Najbardziej opłacalny zakup to Samsung - jeżeli chcemy kupić telewizor tanio, a dobrze, to powinniśmy wybrać właśnie tego Samsunga.