Nagrody European Photo & Imaging Awards 2004-2005 przyznane

Europejskie stowarzyszenie prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) po raz kolejny wyróżniło najlepsze produkty branży fotograficznej. Nagrody, nazywane Oskarami przemysłu fotograficznego, obejmowały w tym roku 25 kategorii. Najwięcej wyróżnień przypadło firmom Epson i Canon (odpowiednio 4 i 3 nagrody).

Canon EOS 350D

Canon EOS 350D

Za najlepszą lustrzankę cyfrową do zastosowań domowych uznano aparat Canon EOS 350D, natomiast w kategorii urządzeń profesjonalnych zwyciężył aparat EOS-1Ds Mark2 tej samej firmy. HP Photosmart 375 wygrała w kategorii fotograficznych drukarek małoformatowych, a Epson Perfection 4990 Photo - w kategorii skanerów fotograficznych. Pakiet aplikacji firmy Adobe, Creative Suite 2, zwyciężył w kategorii oprogramowania.

TIPA działa już od czternastu lat i zrzesza 31 niezależnych magazynów fotograficznych z 12 krajów Europy (w tym z Polski). Nagrody przyznawane są nie tylko za rozwiązania technologiczne, ale także za łatwość obsługi, interfejs i stosunek jakości do ceny nominowanych produktów. W tegorocznej edycji konkursu mogły wziąć udział tylko te produkty, których premiera na rynku europejskim odbyła się nie później niż 1 lipca 2004 r.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród TIPA 2005 odbędzie się 25 września w Kolonii.

Pełna lista nagrodzonych produktów dostępna jest na stronie TIPA.


Zobacz również