Nagrody MacExpo 2004 przyznane!

Po zakończonej w ostatnich dniach w Londynie kolejnej edycji targów MacExpo 2004, przyznano nagrody Best of Show, dla najbardziej obiecujących produktów, które zaprezentowano na tegorocznej imprezie. Wśród uhonorowanych znaleźć można było zarówno debiutantów, jak i już uznane propozycje, które cieszyły się niezwykle dużym zainteresowaniem zwiedzających.

A oto lista wyróżnionych na targach MacExpo 2004:

Apple - iPod Photo

Wygląda dokładnie tak samo jak jego muzyczny kuzyn. Posiada jednak kolorowy wyświetlacz o wielkości 220 x 176 pikseli, zdolny do wyświetlania obrazu w 65 tysiącach odcieni. Odtwarzacz może naraz wyświetlać miniatury 25 obrazków (JPEG, BMP, GIF, TIFF, PNG) i pozwala użytkownikowi przemieszczać się pomiędzy nimi przy pomocy tego samego kółka nawigacyjnego, które stosowane jest w przypadku muzycznego iPoda. Dołączony do zestawu kabel AV umożliwia podłączenie iPoda Photo do telewizora lub projektora.

Apple - Logic Pro 7

Kolejna wersja programu muzycznego dla profesjonalistów oferuje nowy zestaw programowych symulatorów instrumentów (Sculpture), innowacyjny automat perkusyjny UltraBeat, zestaw nowych wtyczek, w tym również Guitar Amp Pro, symulator wielu modeli wzmacniaczy gitarowych. W najnowszej edycji Logic Pro zastosowano ponad 100 usprawnień w środowisku pracy, nowe wtyczki do masteringu, a także dodano wsparcie dla loopów Apple.

Epson - P-2000

Przenośny dysk twardy o pojemności 40 GB i odtwarzacz multimedialny w jednym. Może on zapisywać obrazy, filmy i muzykę, a następnie odtwarzać je na ekranie Epson PhotoFine o przekątnej 3,8". Wbudowane czytniki kart pamięci CompactFlash i SecureDigital (SD), czynią z tego urządzenia doskonałe narzędzie archiwizacyjne dla często podróżujących fotoamatorów.

Keyspan - Express Remote

Pilot zdalnego sterowania, używany w połączeniu z AirPort Express, pozwala na kontrolowanie transmisji muzyki na inne komputery w domowym zaciszu. Podłączony bezpośrednio do komputera pełni rolę typowego pilota kontrolującego funkcje audio oraz wideo.

Adobe - Acrobat 7.0

Pakiet narzędzi Adobe Acrobat 7.0 pozwala na konwertowanie dokumentów na format elektronicznych publikacji w standardzie PDF (Portable Dokument Format). O wszechobecności plików PDF, może świadczyć chociażby 500-milionowa rzesza użytkowników z całego świata, którzy już od 1993 roku korzystają z bezpłatnego czytnika plików PDF - Adobe Readera. Umieszczona w Adobe Acrobat 7.0 Professional opcja Adobe LiveCycle Designer, umożliwi tworzenie dokumentów PDF oraz współpracę w środowiskach biznesowych z wykorzystaniem metajęzyka XML.

Microsoft - Virtual PC 7

Aplikacja, która pozwala na uruchamianie programów natywnych dla systemu Windows na komputerach Macintosh. Premiera nowej wersji programu oznaczonej numerem 7 zapowiadana była już na początek roku, została jednak przełożona ze względu na konieczność dokonania w niej poprawek. Wśród zapowiadanych nowości znaleźć można m.in. wsparcie dla procesorów Apple Power Mac G5 oraz iMac G5, poprawioną szybkość działania, lepsze odświeżanie ekranu, łatwiejsze drukowanie oraz nowe opcje konfiguracji i zmiany ustawień.

Quark - QuarkXPress 6.5

Bezpłatna aktualizacja narzędzia DTP dla posiadaczy poprzednich wersji. W pakiecie nowości, jakie znajdziemy w QuarkXpress 6.5 warto wspomnieć o specjalnej wtyczce QuarkVista, która pozwala na edytowanie grafiki, dodaniu natywnej obsługi wielowarstwowych plików PSD oraz możliwości ich edytowania, a także aktualizacji modułu QuarckXClusive Xtensions.

HP - Photosmart 375

Kompaktowa drukarka fotograficzna, zaprojektowana z myślą o szybkim drukowaniu zdjęć, niezależnie od warunków. Opcjonalnie może być zaopatrzona we własną baterię oraz adapter umożliwiający podłączenie jej do samochodowego źródła zasilania. Posiada gniazda dla kart pamięci oraz obsługę standardu PicBridge, czyli drukowania bezpośrednio z aparatu cyfrowego. Posiada również obsługę protokołu Bluetooth.

Hermstedt - Hifidelio

Urządzenie to pełni rolę sieciowego odtwarzacza oraz nagrywarki CD, z wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 80 GB. Przechować może bazę danych z artystami, tytułami płyt, nazwami poszczególnych kompozycji, wizualizując te informacje na wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości. Hifidelio może być również zaopatrzony w moduł sieci bezprzewodowej.

Wacom - Intuos3

Najnowsza seria tabletów graficznych firmy Wacom charakteryzuje się rozdzielczością na poziomie 5080 dpi i rozpoznaje 1024 stopnie nacisku pióra, wyposażonego w gumkę. Tablet dostępny jest w trzech rozmiarach powierzchni roboczej - A6, A5 oraz A4. Znajdziemy tu dodatkowo klawisze funkcyjne o nazwie ExpressKeys, składające się z 4-klawiszowych paneli umożliwiających dostęp do najczęściej wykorzystywanych klawiszy oraz pasek TouchStrip do płynnego powiększania obrazu.

Więcej informacji: http://www.mac-expo.co.uk


Zobacz również