Nagrody Macworlda

Po raz osiemnasty redakcja Macworlda nagrodziła swoimi wyróżnieniami producentów sprzętu i oprogramowania w 27 kategoriach.


Po raz osiemnasty redakcja Macworlda nagrodziła swoimi wyróżnieniami producentów sprzętu i oprogramowania w 27 kategoriach.

Co roku do laboratorium Macworlda trafiają setki nowych urządzeń i programów. Po wyczerpujących testach najlepsze z nich co miesiąc przedstawiane są czytelnikom. A najlepsze z najlepszych raz w roku stają do walki o Nagrodę Macworlda, uznawaną przez całą branżę za najcenniejsze wyróżnienie, jakie może otrzymać producent.

Ten rok był niezwykły. Zapamiętamy go jako rok, w którym Mac OS X z interesującej nowinki przeistoczył się w potężne narzędzie produkcyjne. Objawiło się to wysypem nowych programów, które całkowicie odmieniły sytuację i układ sił na rynku. Także zmieniająca się architektura i wygląd komputerów wymagały większego wysiłku od firm projektujących nowe urządzenia. Dlatego zadanie, jakie stanęło w tym roku przez redakcją Macworlda, było fascynujące, jak bodaj nigdy wcześniej. Oto Nagrody Macworlda - najlepsze produkty, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatniego roku.

Najlepszy program 3D

Maya Complete 4.5 Alias|Wavefront

Alias dopiero niedawno odważył się wejść na rynek oprogramowania dla Maców (wersja 4.5 to dopiero druga odsłona tego pakietu w wersji na Macintosha), lecz dziś przewodzi stawce. Uwagę zwraca szybkie modelowanie (Maya dzieli powierzchnię na mniejsze fragmenty, co przyspiesza operacje), pełna kompatybilność z wersją pecetową. Efekty animacji są nadzwyczaj naturalne.

Axeledge 1.5 MindAvenue

Kompletne rozwiązanie do tworzenia grafiki 3D przystosowanej do wymogów Internetu. Mocne i proste. Logiczna konstrukcja i organizacja narzędzi pozwala pracować bardzo efektywnie.

Universe 5 Electric Image

Universe w ciągu roku doczekał się dwóch poważnych uaktualnień. Wersja 5.0 daje znaczny wzrost prędkości, możliwość śledzenia ruchu kamer i obiektów w oparciu o film wideo i jest przystosowana do pracy na maszynach wieloprocesorowych. Prawdopodobnie najszybszy program do renderingu, modeler animator - pełny pakiet.