Nagrywa CD, odtwarza DVD

Sony CRX85A to przenośna nagrywarka CD, będąca zarazem napędem DVD-ROM. Urządzenie zapisuje płyty CD-R z prędkością 20x, a CD-RW - 8x. Szybkość odczytu dla CD-ROM wynosi 24x, dla DVD-ROM - 8x.

Sony CRX85A to przenośna nagrywarka CD, będąca zarazem napędem DVD-ROM. Urządzenie zapisuje płyty CD-R z prędkością 20x, a CD-RW - 8x. Szybkość odczytu dla CD-ROM wynosi 24x, dla DVD-ROM - 8x. Płyty przed zniszczeniem zabezpiecza technologia Power-Burn i 8 MB bufor danych.

Nagrywarka jest w pełni przenośna, czego dowodem jest waga - 230 g i wymiary (szer. 129 mm x wys. 18 mm x gł. 134 mm). W urządzeniu zastosowano także system antywstrząsowy i złączę PCMCIA, umożliwiające podłączenie typu "plug & play".

W zestawie z Sony CRX85A otrzymamy także oprogramowanie: B's Recorder GOLD i CliP do zapisu, Dantz Retrospect Express do backupu, MusicMatch Jukebox, ułatwiający odsłuchiwanie muzyki, Arcsoft PhotoBase, PhotoStudio i VideoImpression do edycji zdjęć i filmów, a także Cyberlink PowerDVD do oglądania filmów zapisanych na płytach DVD.

Napęd jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 98 SE/2000/Me.

Jego cena będzie się kształtować na poziomie 1800 zł (brutto). Sony CRX85A pojawi się na polskim rynku prawdopodobnie na początku przyszłego roku.


Zobacz również