Nagrywanie filmów bez komputera

Dzięki MasStor Direct Recording Disk możliwe jest bezpośrednie nagrywanie cyfrowych obrazów wideo na specjalnych nośnikach bez konieczności korzystania z komputera.

Firma Advanced Technology and Systems (ADTX) zaprezentowała nowe rozwiązanie pozwalające na nagrywanie cyfrowych filmów wideo bez konieczności używania do tego celu komputera. Urządzenie o nazwie DV MasStor do zapisywania filmów korzysta z interfejsu FireWire i specjalnych wyjmowalnych kartridży, co w praktyce oznacza nieograniczoną pojemność informacji oraz pozwala na ich wykorzystywanie przez innych użytkowników MasStor. Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta na jednym nośniku odpornym na wszelkie wibracje i wstrząsy można zapisać około 110 minut filmu, który może być następnie dowolnie edytowany w zwolnionym 8 krotnie lub przyspieszonym 256 razy tempie - cały czas przy niezmienionej jakości.

Kolejną cechą nowego urządzenia ADTX jest możliwość jednoczesnego nagrywania na dysku i dołączonej kamerze DV, co pozwala na uzyskanie do 2 kopii w tym samym momencie. Poruszanie się po funkcjach MasStor skutecznie ułatwia wbudowany panel LCD i przyciski do złudzenia przypominające te wykorzystywane w tradycyjnych magnetowidach. DV MasStor zaprojektowany został do działania zarówno przy wykorzystaniu ładowalnych baterii jak i zasilacza sieciowego spełniającego ponadto rolę ładowarki. Jego cena została ustalona na poziomie 2,499 USD, a sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

www.adtx.com


Zobacz również