Nagrywanie podglądowe

Panasonic DMR-E20 to stacjonarna nagrywarka DVD-RAM/DVD-R, która już w grudniu wejdzie na rynek polski. Najciekawszą jej funkcją jest możliwość jednoczesnego nagrywania i odtwarzania zapisanego materiału.

W grudniu br. Panasonic wprowadzi na rynek polski nagrywarkę stacjonarną DVD, model DMR-E20. Urządzenie wypala płyty DVD-RAM i DVD-R, które są zgodne ze standardami DVD Forum. Odtwarza także DVD-Video, CD-Audio, CD-R i CD-RW.

Materiał nagrany przez DMR-E20 można poddać edycji, następnie zaś ponownie go zgrać. Według danych producenta, płyty DVD-RAM mogą być nagrywane do 100 000 razy bez utraty jakości.

Wśród funkcji DMR-E20 należy zwrócić uwagę na Time Slip, który pozwala na odtworzenie początku nagrania podczas zapisu. Inną cechą tej funkcji jest możliwość wyszukania interesującego nas fragmentu i obejrzenie go w oddzielnym oknie, wyświetlanym w rogu telewizora. Wykorzystanie tych funkcji zawdzięczamy szybkiemu transferowi danych, o prędkości 22,16 MB/s.

W zależności od preferowanej jakości udostępniono cztery tryby zapisu: XP (najwyższa jakość), SP (standardowy), LP (long play) i najoszczędniejszy EP (wydłużony). Funkcja Flexible Recording sprawdza, czy istnieje możliwość zapisania najwyższej jakości nagrania na dostępnym na nośniku miejscu. Na płycie DVD-RAM nagrywarka Panasonica odczyta 999 scen i 99 list utworzonych z poszczególnych scen. Ich kolejność może być zmieniana. Istnieje także możliwość usuwania zbędnych przerw i tworzenia przejść między sekwencjami.

DMR-E20 ma wbudowane wejście DV. Zapisany materiał jest automatycznie dzielony na sceny. Dzięki temu ułatwione jest jego przeszukiwanie. Ponadto zostaje poddany cyfrowej poprawie jakości obrazu. Time Base Corrector i Y/C Separation Technology eliminują zakłócenia obrazu.

Nagrywarka Panasonica ma także wbudowany analogowy tuner telewizyjny i system komunikacji z telewizorem zwany Q-link.

DMR-E20 pojawi się w Polsce w grudniu. Cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora wynosi 6999 zł.


Zobacz również