Nagrywanie z satelity

Philips i Sony prezentują nową generację cyfrowych magnetowidów dyskowych.

Koncerny Philips Electronics i Sony wprowadzają na rynek przystawki do telewizorów, które umożliwią korzystanie z interaktywnej telewizji. Nowe set-top boxy mają zintegrowane odbiornik cyfrowej telewizji satelitarnej DirecTV i cyfrowe magnetowidy (DVR) firmy TiVo. Sony wprowadza na rynek model SAT-T60, który będzie oferowany w cenie 450 USD. Philips natomiast wkrótce rozpocznie sprzedaż podobnego urządzenia o symbolu DSR6000, jednak jego cena nie jest jeszcze znana. Dyskowe magnetowidy TiVo umożliwiają nagranie materiału trwającego 35 godz.

Według producentów jest to kolejny krok w kierunku personalizacji przekazu telewizyjnego. Usługa DirecTV umożliwia konsumentom dostęp do 225 kanałów telewizyjnych wraz z elektronicznym przewodnikiem po programach na 14 dni.

Usługi spersonalizowanej telewizji największą popularność na razie zyskały w Wlk. Brytanii. Według niedawno przeprowadzonych przez IDC analiz, w kraju tym z usług telewizji interaktywnej będzie wkrótce korzystać 2,9 mln gospodarstw domowych.