Nagrywarka DVD z dyskiem 400 GB

Berlińskie targi IFA 2007 stały się dla koncernu Panasonic areną prezentacji wielu nowych urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej. Jedną z nowości jest nagrywarka DVD z serii DIGA, nosząca oznaczenie DMR-EH770. Urządzenie charakteryzuje się m.in. wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 400 GB oraz obsługą interfejsów USB i HDMI.

Nagrywarka obsługuje formaty DVD-RAM, DVD-R/+R, DVD-/+R DL (przy czym niemożliwe jest bezpośrednie nagranie na płytach DVD-R DL bądź +R DL - materiał wstępnie musi zostać zapisany na dysku), DVD-RW, DVD+RW. Urządzenie odtwarza też "divx-y" oraz pliki MP3 i grafikę w formacie JPEG.

Panasonic DIGA DMR-EH770

Panasonic DIGA DMR-EH770

W pobliżu dysku twardego umieszczono amortyzator (podobnie jak w poprzednich modelach). W DMR-EH770 znajduje się on jednak w bliższym sąsiedztwie HDD, co, jak zapewnia producent, powoduje skuteczniejsze tłumienie wibracji i zapobieganie rezonowaniu z obudową.

Poziom generowanego przez nagrywarkę hałasu sięga 30 dBA. Dźwięk z płyt CD Audio zgrywany jest w formacie liniowym PCM.

Nagrywarka posiada przetwornik cyfrowo-analogowy 192 kHz/24-bit oraz dekoder Dolby Digital/DTS. W urządzeniu zastosowano system konwersji i/p, korzystający z technologii Precise Pixel Generation, oraz konwersji "w górę", co ma poprawić jakość obrazu w rozdzielczości 1080p oglądanego na panoramicznych wyświetlaczach (Precise Pixel Generation oferuje adaptacyjną korekcję ruchu, przetwarzanie diagonalne oraz wykrywanie i przetwarzanie 2:2). Na przednim panelu nagrywarki znalazł się terminal USB umożliwiający podłączenie urządzeń zewnętrznych.