Nagrywarka HD DVD Toshiby opóźniona

Japoński koncern Toshiba poinformował, że planowana na najbliższy piątek rynkowa premiera nagrywarki HD DVD RD-A1 została przesunięta o 2 tygodnie - na 27 lipca. "Chcemy być pewni, że będziemy w stanie dostarczyć do sklepów odpowiednią ilość tych urządzeń" - tłumaczą przedstawiciele koncernu.

"Produkcja już się rozpoczęła i idzie świetnie - jednak chcemy się wstrzymać z oficjalną premierą do chwili, gdy będziemy pewni, że zdołamy dostarczyć odpowiednio dużo egzemplarzy RD-A1" - tłumaczy Keisuke Ohmori, rzecznik Toshiby. Wiadomo już, że urządzenie w pierwszej kolejności dostępne będzie w Japonii - daty wprowadzenia go na europejski i amerykański rynek na razie nie podano.

Nagrywarka HD DVD Toshiby opóźniona

Toshiba RD-A1

Nagrywarka Toshiba RD-A1 potrafi nagrywać materiał wideo na krążkach HD DVD-R - na dwuwarstwowej płycie można zapisać do 230 minut filmu w rozdzielczości HD. Urządzenie ma też wbudowane dwa twarde dyski o łącznej pojemności 1 TB (to z kolei pozwala na zapisanie maksymalnie 130 godzin materiału HD). Cenę nagrywarki ustalono na 3,4 tys. USD.

Aktualizacja: 27 lipca 2006 12:58

Zgodnie z zapowiedziami Toshiby, nagrywarka HD DVD RD-A1 pojawiła się właśnie na rynku japońskim w cenie 3400 USD.