Nagrywarka Sony dla kamer AVCHD

W ofercie Sony pojawiła się nową przenośną nagrywarkę DVD - DVDirect VRD-MC5. Urządzenie przeznaczone jest głównie do współpracy z nowymi kamerami HD.

W niewielkiej (193 x 222,5 x 65 mm, waga - 1,9 kg) czarno-białej obudowie mieszczono nagrywarkę DVD obsługującą następujące formaty: DVD+R, DVD-R, DVD+RW, DVD-RW i DVD+R DL. DVDirect VRD-MC5 przeznaczona jest przede wszystkim do współpracy z wybranymi kamerami Sony posługującymi się standardem AVCHD (Advanced Video Codec High Definition) tzn. modelami HDR-SR7, HDR-SR8 i HDR-CX7. Aby przenieść zarejestrowany materiał na płytę DVD wystarczy je podłączyć pod port USB i nacisnąć przycisk "One-Touch".

Sony DVDirect VRD-MC5

Sony DVDirect VRD-MC5

Użytkownik może też skorzystać z dodatkowych wejść (RCA, S-video, Firewire) i podłączyć kamery SD (Standard Definition) rejestrujące materiał na różnych nośnikach (DVD, HDD, DV, Digital8). Istnieje również możliwość przegrania na płytę DVD zdjęć przechowywanych na kartach pamięci (wbudowany czytnik SD/SDHC, CompactFlash, xD-Picture Card, MemoryStick /MS Pro/MS Duo/MS Pro Duo/MS Pro-HG Duo). Urządzenie zasilane jest z sieci. Jego obsługę ułatwia wbudowany 2,5-calowy wyświetlacz LCD.

Nagrywarka DVDirect VRD-MC5 trafi na rynek japoński 10 sierpnia w cenie (w przeliczeniu z jenów) 247 USD.


Zobacz również