Nagrywarka Sony z twardzielem

Sony pokazało na targach CeBIT nagrywarkę stacjonarną audio HAR-D1000 wyposażoną w twardy dysk o pojemności 40 GB.

Urządzenie plasuje się klasie produktów Slim, a jego wysokość to jedynie 8,2 cm. Na twardym dysku zmieści się do 500 przegranych płyt CD, a atutem nagrywarki ma być prosty system obsługi, bazujący na sprawdzonych rozwiązaniach wyniesionych z konstruowania przez Sony modeli MiniDisc. Większość funkcji obsługuje się przy użyciu pokrętła jog. Utwory mogą być przegrywane bezpośrednio z krążków CD na wbudowany dysk twardy i przechowywane na nim w postaci plików skompresowanych systemem ATRAC3 LP2.

Dla użytkowników pecetów przewidziano zestaw Sony PC Link Kit, który zawiera oprogramowanie M-Crew PC, pozwalające na edycję z poziomu systemu operacyjnego komputera plików audio znajdujących się na dysku nagrywarki. Aplikacja pozwala m.in. na tworzenie list ulubionych utworów (lub do 10 kompletnych płyt). Możliwe jest również nadawanie utworom tytułów oraz dostęp do internetowej bazy danych zawierającej informacje o muzykach i albumach.

Zastosowany przetwornik analogowo-cyfrowy to układ 24-bitowy. Maksymalna prędkość przegrywania płyt CD na dysk twardy to 2x. Na tylnym panelu znajduje się 1 cyfrowe wyjście optyczne, 1 wyjście i wejście analogowe, terminal USB oraz złącze pozwalające na kontrolę opcjonalnej zmieniarki CD.


Zobacz również