Nagrywarka z HDD

Koncern Sony poinformował o wprowadzeniu na rynek nagrywarki CD o nazwie HAR-D1000. Na jej wewnętrznym dysku twardym o pojemności 40 GB, można nagrać do 500 płyt CD.

Nagrywarka z HDD

Koncern Sony poinformował o wprowadzeniu na rynek nagrywarki CD o nazwie HAR-D1000. Na jej wewnętrznym dysku twardym o pojemności 40 GB, można nagrać do 500 płyt CD.

Zalety Sony HAR-D1000 to niewielkie wymiary i bardzo prosta, intuicyjna obsługa zaczerpnięta ze sprzętu MiniDisc. Urządzenie ma tylko 82,5 mm wysokości, a metalizowana, srebrna obudowa dobrze pasuje do innych komponentów domowego zestawu muzycznego. Pokrętła sterujące typu ”jog dial”, nie różnią się od występujących w tradycyjnym, domowym sprzęcie audio-wideo Sony. Model ten umożliwia odtwarzanie plików z dysku twardego lub bezpośrednio z płyty kompaktowej. Kopiowanie płyt CD może się odbywać z podwójną prędkością. Poza danymi muzycznymi, z płyty CD są kopiowane informacje CD text.

Chociaż nagrywarka HAR-D1000 bardzo dobrze działa w trybie autonomicznym, można ją również podłączyć do niektórych modeli zmieniaczy płyt CD Sony o dużej pojemności. Daje to podwójne korzyści: synchronizację nagrywania i jeszcze prostsze sterowanie nagrywaniem. Przy takim połączeniu można się również posługiwać zaawansowanymi funkcjami wyszukiwania tytułów albumów i utworów.

Użytkowników komputerów z pewnością ucieszy informacja, że do sterowania można używać dołączonego do zestawu Sony PC Link. W jego skład wchodzi oprogramowanie M-Crew w wersji dla dysków twardych, które pozwala na wybieranie z komputera różnych funkcji edycji dźwięku. Użytkownik może również sterować funkcjami odtwarzania nagrywarki HAR-D1000 oraz przygotować program złożony z 10 utworów/albumów. Z kolei podczas nagrywania można wprowadzać nazwy płyt i utworów wprost z klawiatury komputera, a także poddawać utwory edycji na ekranie komputera.

Nagrywarka HAR-D1000 będzie dostępna od sierpnia 2002 r. w cenie 4999 zł brutto.

HAR-D1000 - dane techniczne:

Nośnik danych - Dysk twardy 40GB

System nagrywania - ATRAC 3

Szuflada na płyty CD - 1

Maksymalny numer albumu -500

Przetwornik C/A - 24-bitowy, impulsowy

Pasmo przenoszenia - 5 - 20 000 Hz

Maksymalna prędkość nagrywania CD-HD - x2

Wejście / wyjście cyfrowe - 1 (optyczne) / 0

Wejście / wyjście analogowe - 1 / 1

Gniazdo USB - 1

Złącze sterowania zmieniaczem płyt CD - Tak

PC Link - Tak (przez łącze USB)

Kopiowanie danych CD Text - Tak

Wymiary (S x W x G) - 430 x 82,5 x 285 mm

Dostarczane wyposażenie - Pilot, przewód USB, oprogramowanie użytkowe do komputera.