Nagrywarki DVD 8x od HP

HP dvd400i i dvd400e to dwie nowe nagrywarki DVD pracujące z prędkością 8x.

Obie nagrywarki DVD pracują z nośnikami +R/+RW. Zarówno napęd wewnętrzny (dvd400i), jak i zewnętrzny (dvd400e) umożliwia tworzenie kopii zapasowych i archiwizowanie danych, przechowywanie cyfrowych zdjęć i tworzenie osobistego archiwum filmów na płytach DVD+R/+RW o pojemności 4,7 GB. Napęd HP dvd400e można połączyć z komputerem przez interfejs IEEE1394 lub USB 2.0 (w zestawie dołączone jest okablowanie zgodne z tymi standardami).

Napędy zapewniają szybkość nagrywania 8x na płycie DVD +R, 4x na płycie DVD +RW, 24x na płycie CD-R i 10x na płycie CD-RW. Ponadto napęd odtwarza płyty DVD z szybkością 12x, a płyty CD z szybkością 32x. Do obu napędów dołączone są programy do edycji filmów, takie jak ArcSoft ShowBiz 2 i muvee autoProducer. ArcSoft ShowBiz 2 to kompletna aplikacja do tworzenia płyt DVD, edycji wideo oraz wyświetlania slajdów lub filmów na DVD metodą „przeciągnij i upuść”. W dołączonym pakiecie użytkownik znajdzie też Muvee autoProducer - prosty w obsłudze pakiet oprogramowania, który błyskawicznie przygotowuje muzyczne wideoklipy z filmów cyfrowych.

Do nagrywarek HP dvd400i i dvd400e dołączono również oprogramowanie Sonic RecordNow i SimpleBackup służące do zapisywania danych, zdjęć, filmów lub muzyki na płytach DVD i CD. W ofercie znajduje się dodatkowo oprogramowanie Cyberlink PowerDVD do odtwarzanie filmów DVD na komputerze osobistym. W cenę zestawów została wliczona czysta płyta DVD+R 8x.

DVD HP dvd400i jest już dostępny na polskim rynku w cenie 999 zł. Wkrótce powinien być także dostępny model HP dvd400e. Jego cena nie jest na razie znana.

Informacje:

http://www.hp.com


Zobacz również