Nagrywarki DVD z twardym dyskiem

Trzy nowe modele zewnętrznych nagrywarek DVD Panasonic z serii Diga pojawią się w najbliższym czasie w sprzedaży. Dwa z nich, DMR-EH65 i DMR-EH55, będą wyposażone w twarde dyski o pojemności odpowiednio 250 i 160 GB.

Model DMR-EH65 obsługuje technologie HDAVI Control (włączenie nagrywarki i telewizora bądź - po podłączeniu do amplitunera - zestawu kina domowego następuje po wciśnięciu jednego przycisku na pilocie) oraz HD Up-Conversion, która wedle zapewnień producenta podnosi jakość obrazu.

Panasonic DMR-EH55

Panasonic DMR-EH55

Nagrywarki mogą zapisywać dane na płytach DVD-RAM, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD+R, DVD+R DL i DVD+RW a także odczytywać z wymienionych nośników. Możliwe jest również odtwarzanie danych z płyt DVD-Audio, DVD-Video, Video CD, SVCD, Audio CD (CD-DA) i CD-R/RW.

Urządzenia zostały wyposażone w cyfrowo-analogowy przetwornik wideo 108 MHz/12 bitów oraz (również cyfrowo-analogowy) przetwornik audio 192 kHz/24 bity. We wszystkich wymienionych modelach znaleźć można port DV, ułatwiający kopiowanie danych z kamer cyfrowych, a w DMR-EH65 dodatkowo - złącze HDMI. Ponadto w modelach z twardym dyskiem zastosowano odporne na wibracje kondensatory elektrolityczne oraz amortyzator tłumiący drgania napędu, jak też gniazdo kart pamięci Secure Digital.

Wszystkie z omawianych nagrywarek będą dostępne jeszcze w tym miesiącu w następujących cenach:

DMR-EH65 - 2299 zł

DMR-EH55 - 1799 zł

DMR-ES15 - ok. 899 zł

Więcej informacji: Panasonic