Nagrywarki z MP3

Nabywcy napędów CD-RW firmy Hewlett-Packard będą mogli za darmo pobierać pliki muzyczne z serwisu EMusic.com.

Hewlett-Packard podpisał z firmą Emusic.com umowę, dzięki której kupujący napędy CD-RW marki HP będą mogli bezpłatnie pobrać pewną liczbę nagrań MP3 z witryny Emusic. Wstępnie ustalono, iż umowa obowiązywać będzie od lipca 2000 roku do marca 2001 roku.

"Badania rynkowe przeprowadzone przez HP wykazały, iż ponad 80 procent użytkowników naszych nagrywarek wykorzystuje je do wypalania płyt z pobranymi z sieci utworami MP3. Dzięki umowie z Emusic będziemy mogli zaoferować naszym klientom dostęp do tysięcy legalnych plików MP3 z nagraniami uznanych artystów z wielu muzycznych gatunków" - powiedziała Christy Tappy, szefowa działu marketingu urządzeń CD-RW w HP.

Założony w 1998 roku Emusic.com współpracuje z ponad 600 wytwórniami muzycznymi. Baza serwisu zawiera 100 tysięcy nagrań, które można kupować przez Sieć w postaci plików MP3. Pojedyncze utwory wyceniono na 1 USD natomiast całe albumy kosztują około 9 USD. Wraz z napędami CD-RW Hewlett-Packard zaoferuje użytkownikom możliwość pobrania z Emusic.com plików muzycznych o łącznej wartości 3 milionów USD.

Więcej informacji: www.hpcdwriter.com

www.emusic.com


Zobacz również