Najbardziej dbają o smartfony...Polacy

Czy Polacy dbają o smartfony? W ciągu dwóch lat co czwarty użytkownik takiego urządzenia stracił je. Wynik ten jest jednak naprawdę dobry na tle innych europejskich krajów.

Polacy kupując smartfon bardzo uważają, aby go nie zniszczyć. Potwierdza to badanie firmy Square Trade, która sprawdziła jak Europejczycy dbali o swoje smartfony w ciągu ostatnich dwóch lat (odpowiedzi zebrano od ponad 13 000 właścicieli smartfonów w Europie). Okazało się, że to właśnie my jesteśmy najmniej "niezdarnym narodem" spośród 18 ujętych w zestawieniu.

Trzy kraje, których mieszkańcy najlepiej dbają o smartfony:

Polska: 24,3% z nas zniszczyło smartfon w ostatnich dwóch latach

Belgia: wynik 24,9%

Szwajcaria: wynik 26,3%

Kto jest najbardziej "niezdarny"?

Hiszpania: 38,9% badanych przyznało się, że ich smartfon uległ zniszczeniu w ciągu ostatnich dwóch lat.

Włochy: 39,8%

Grecja: 40%

„Mimo, że Polacy są uważnym narodem i zajęli ostatnią pozycję jeśli chodzi o liczbę zniszczonych smartfonów, skala zjawiska jest duża – niemal co czwarta osoba straciła swoje urządzenie w ciągu ostatnich 2 lat. W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych. Często tracimy smartfony w najmniej oczekiwanych sytuacjach i w miejscu, który wydaje się bezpieczne, dlatego warto pomyśleć o ochronie swoich urządzeń” - powiedział Kevin Gillan, Dyrektor Zarządzający na Europę firmy SquareTrade.

Poniżej grafika prezentująca pozycje wszystkich krajów ujętych w badaniu:

Najbardziej dbają o smartfony...Polacy