Najbardziej innowacyjne projekty AD 2007

W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie wręczono narody w Konkursie Innowatorzy 2007. Za najbardziej innowacyjne pomysły tego roku zostały uznane: system do zarządzania publicznością oraz kontaktu z klientami podczas imprez sportowych, strona internetowa porównująca ofertę odzieżową oraz inteligentne urządzenie w sieciach o zasięgu osobistym.

Zwycięzca konkursu Rafał Dylewski z Uniwersytetu Łódzkiego przedstawił Sports Sales & Marketing System, rozwiązanie IT wspierające obszar sprzedaży, marketingu, monitorowania i zarządzania publicznością oraz kontaktu z klientami.

Więcej o innowacyjności

Czy polska branża IT jest innowacyjna?

303 mln zł na badania i rozwój technologii ITC

Kierunek: kreatywność, wiedza, technologia

Pomysł to zaledwie 5%Innowacyjne miasta i gminy

Rozmowa z profesorem Mirosławem Millerem, koordynatorem Dolnośląskiego Centrum Zaawansowanych Technologii we Wrocławiu.

Rozmowa z dr. Witoldem Staniszkisem, prezesem zarządu Rodan Systems.

Laureatki drugiego miejsca, siostry Kinga i Maria Jaworskie z Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprezentowały projekt Przymierzalnia. Ma być to witryna internetowa zawierająca asortyment firm odzieżowych, dająca możliwość przeszukania aktualnych ofert za pomocą wybranych przez użytkownika kryteriów. Na stronie mają znaleźć się: linki do witryn internetowych firm dysponujących interesującym odbiorcę asortymentem, adresy sklepów oraz projekty współpracujących ze stroną szkół projektowania strojów i młodych, niezależnych projektantów.

Laureatem trzeciego miejsca został Dariusz Masiak z Politechniki Wrocławskiej, którego firma ma stać się prekursorem nowych rozwiązań w dziadzienie systemów wbudowanych poprzez "tworzenie inteligentnych urządzeń umieszczonych w otoczeniu człowieka". Projekt zakłada, że w przyszłości wokół ludzi istnieć będzie ogromna liczba inteligentnych gadżetów, wbudowanych we wszelkiego rodzaju obiekty - meble, ubrania, pojazdy, elementy dekoracyjne mieszkań, połączonych w sieci, mających możliwość komunikowania się ze sobą.

Zwycięskie projekty rozpoczną teraz etap inkubacji, czyli przechodzenie od teorii do praktyki. Przy pomocy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, pomysłodawcy przetestują je. Zostanie im dostarczone "know-how" w zakresie tworzenia firmy i wdrażania innowacji, a specjaliści z różnych dziedzin będą cały czas czuwali, aby beneficjenci programu nie byli zmuszeni do nauki na własnych błędach.

Na końcu najlepsze projekty będą miały szansę na współpracę z funduszem Phenomind Ventures, który zapewni inwestycje kapitałowe i wsparcie biznesowe. Po tym etapie firma będzie mogła zacząć samodzielną działalność na rynku.


Zobacz również