Najbardziej niebezpieczną celebrytką w sieci jest...

Adriana Lima, Gisele Bündchen, a może Megan Fox? Firma McAfee opublikowała wyniki badań, które miały ustalić, z jakim nazwiskiem powiązano największą ilość malware’u. Prezentujemy TOP 10 najbardziej "niebezpiecznych" gwiazd Internetu.


Od dawna jesteśmy wielkimi fanami wszelkich nietypowych badań, sondaży, przeprowadzanych w USA. Dziś zaskoczyła nas amerykańska firma McAfee. Korporacja zajmująca się między innymi tworzeniem oprogramowania antywirusowego, opublikowała listę dziesięciu najgroźniejszych celebrytów Internetu. Dlaczego najgroźniejszych? Firma policzyła ilość malware’u powiązanego z nazwiskiem danej gwiazdy czy gwiazdeczki i na podstawie zebranych danych, stworzyła ranking celebrytów, na których musimy uważać w sieci.

Lista najbardziej niebezpiecznych celebrytów sieci:

1. Cameron Diaz

2. Julia Roberts

3. Jessica Biel

4. Gisele Bündchen

5. Brad Pitt

6. Adriana Lima

7. Nicole Kidman, Jennifer Love Hewitt

8. Tom Cruise

9. Penelope Cruz, Heidi Klum

10. Anna Paquin

Wyniki są zaskakujące. Na pierwszym miejscu nie znalazł się ani króliczek ze znanego magazynu dla panów, ani modelka reklamująca bieliznę. Radzimy obstawić kilka nazwisk, i przekonać się, czy myślimy jak cyberprzestępcy. Najbardziej polubili oni Cameron Diaz.

Zobacz również:

  • Wszystkie numery, których nie powinno się odbierać [AKTUALIZACJA]

Zaraz za nią w zestawieniu pojawiają się inne aktorki - Julia Roberts i Jessica Biel. Dopiero na czwartym miejscu znajdziemy Gisele Bündchen, a w połowie listy pierwszego mężczyznę. Jest nim Brad Pitt. Panowie generalnie nie są popularni. W zestawieniu znajdziemy tylko dwóch przedstawicieli "brzydkiej płci". Oprócz Pitta wymieniony został Tom Cruise.

Niebezpieczne gwiazdy z Polski

Nas zastanawia, jak taki ranking wyglądałby w przypadku rodzimych gwiazd. O dziwo, do tej pory nie dostaliśmy nawet spamu zawierającego nazwisko którejkolwiek z nich.

Udało nam się jednak dotrzeć do interesujących nas informacji. W rodzimym rankingu "niebezpiecznych gwiazd’ króluje Kasia Cichopek, która rok temu zamykała pierwszą dwudziestkę. Awans jest więc imponujący. Zaraz za nią uplasowała się Agnieszka Frykowska. I ona cieszy się sporym przyrostem popularności (awans na miejsce drugie z trzynastego). Co ciekawe, "Frytka" dzieli drugą pozycję z polskim Elvisem czyli Krzysztofem Krawczykiem. W pierwszej piątce znajdziemy jeszcze Joannę Krupę i Borysa Szyca (odpowiednio miejsce czwarte i piąte). Odnotować trzeba też brak polityków na pozycjach 1-10. W dziesiątce pojawił się też zaledwie jeden sportowiec - Adam Małysz. Zastanawiający jest tu brak Kubicy czy Gortata. Największą niespodzianką jest natomiast nieobecność Doroty Rabczewskiej. Gwiazda obecna w czasopismach plotkarskich i telewizji pojawia się dopiero w drugiej dziesiątce rankingu.

Warto także zauważyć, iż rodzimi internauci w coraz większym stopniu narażeni są na ataki cyberprzestępców, polujących na ludzi zainteresowanych wszystkim co związane jest z życiem "towarzyskiej śmietanki". Tymczasem na całym świecie jest dokładnie odwrotnie.