Najbardziej niebezpieczne miasta online w USA według Symanteca

Symantec przedstawił listę miast w Stanach Zjednoczonych, które są najbardziej narażone na cyberprzestępstwa. Na pierwszym miejscu znalazło się Seattle.

Seattle, Boston i Waszyngton. Te trzy miasta otwierają listę najbardziej niebezpiecznych miast online. Została ona opracowana przez Symantec przy współpracy z serwisem Sperling's BestPlaces.

Przy ustalaniu kolejności miast wzięto pod uwagę szereg czynników, takich jak liczba ataków przy wykorzystaniu złośliwego kodu, liczbę zainfekowanych komputerów czy ilość komputerów zombie przypadających na jednego mieszkańca. Te dane zestawiono z różnymi informacjami na temat zachowania internautów online, zakupów zrobionych w sklepach online, czy też korzystanie z darmowych hotspotów WiFi.

Zobacz również:

  • Duży amerykański bank zachował się nieodpowiedzialnie

Mieszkańcy miast okupujących czołówkę listy charakteryzowali się najbardziej ryzykownymi zachowaniami online, mieli też bardzo dobry dostęp hotspotów oferujących bezprzewodowy Internet.

"WiFi to wielki problem" powiedział Dan Nadir z Symanteca. "To coś, czego większość ludzi nie rozumie".

Zajmujące czwarte miejsce San Francisco znalazło się na szczycie listy niebezpiecznych zachowań online. To tutaj znajduje się najwięcej hotspotów WiFi w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Z danych Symanteca wynika, że najczęściej cyberatakowani są mieszkańcy Atlanty.

Miasta zajmujące pierwsze pozycje na liście są uważane za zagłębia nowych technologii, w których mieszka wiele osób obeznanych z komputerami i sieciami. Jednak jak zauważa Symantec, edukacja techniczna na wysokim poziomie nie chroni przed cyberprzestępstwami.

Zestawienie zamyka kolebka amerykańskiego przemysłu samochodowego - Detroit. Jego mieszkańcy swoje bezpieczeństwo zawdzięczają głównie sobie. To właśnie tutaj stwierdzono najmniej ryzykowanych zachowań online. Detroit uplasowało się też nisko w szczątkowych rankingach obejmujących liczbę hotspotów, czy dostępie do Internetu.

Jak jednak zauważa Bert Sperling, założyciel Sperling’s Best Places, bez względu na to, czy ktoś mieszka w Seattle czy Detroit, każdego dnia trzeba zachować czujność przy korzystaniu z Internetu po to, aby uniknąć ataków online różnego typu.

Pełną wersję raportu można pobrać ze strony Symanteca w postaci pliku PDF.

Dziesięć najniebezpieczniejszych miast online w Stanów Zjednoczonych:

1. Seattle

2. Boston

3. Washington, D.C.

4. San Francisco

5. Raleigh, N.C.

6. Atlanta

7. Minneapolis

8. Denver

9. Austin, Texas

10. Portland, Oregon


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: