Najbardziej oczekiwane gry 2011 roku


Crysis 2

Fabuła gry została osadzona w Nowym Jorku, kilka lat po wydarzeniach z części pierwszej (za scenariusz gry odpowiada brytyjski pisarz science-fiction, Richard Morgan). Gracz będzie przemierzał ulice miasta, wyludnione po ewakuacji mieszkańców.

Crysis 2 ma być jedną z najładniejszych produkcji, jakie kiedykolwiek powstały na konsole do gier (dzięki zastosowanemu w nim silnikowi CryEngine 3). Tytuł ten, w odróżnieniu od części pierwszej, będzie poza komputerami PC dostępny na konsole PlayStation3 i Xbox 360.

Gatunek: akcja

Platforma: PC, PlayStation 3, Xbox 360

Premiera: 22 marca 2011 r.

Deus Ex: Human Revolution

Była to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji zaprezentowanych podczas GDC 2010. Studia Eidos Montreal i Square Enix odpowiedzialne za produkcję gry opublikowały podczas prezentacji pierwszy trailer gry:

Jak zapowiadają autorzy Deus Ex: Human Revolution, sequel wzorowany jest na świetnej, pierwszej części gry. W rezultacie gracze mają otrzymać połączenie pełnego akcji shootera i klasycznego RPG. Tytuł przeznaczony będzie prawdopodobnie tylko dla jednego gracza.

Gatunek: akcja/RPG

Platforma: PC, PlayStation 3, Xbox 360

Premiera: kwiecień 2011 r.

Wiedźmin 2. Zabójcy Królów

Druga część przygód najsłynniejszego wiedźmina na świecie ma być jeszcze ciekawsza fabularnie (16 zakończeń), bardziej zaawansowana technologicznie i dopracowana wizualnie. Producent zapowiada, że siłą Wiedźmina 2 mają być m.in. nowy silnik gry, przebudowany system walki i zmiany w mechanizmie rozwoju postaci.

W drugim Wiedźminie znajdziemy jedynie 4 "load screeny" czyli ekrany, które musimy obejrzeć, czekając na wgranie nowej partii danych (w "jedynce" było ich 700). Na potrzeby Wiedźmina 2 nagrano 150 minut animacji składających się na 256 przerywników filmowych. W pierwszej części gry było ich 53 (130 przerywników). Wzrasta także liczba udostępnionych zbroi (trzydzieści w porównaniu do pięciu) oraz wspomniana już liczba zakończeń (szesnaście w porównaniu do trzech).

Gra, której angielski tytuł to The Witcher 2. Assassins of Kings już teraz, nieco górnolotnie, jest określana przez producenta "najładniejszą komputerową grą RPG, jaką widzieliśmy".

Gatunek: RPG

Platforma: PC

Premiera: 17 maja 2011 r.