Najbardziej oczekiwane gry 2011 roku


Duke Nukem Forever

Czy tym razem się uda? Czy nowy Duke wreszcie ujrzy światło dzienne? Mamy nadzieję że tak, w końcu pogłoski o wydaniu Duke Nukem Forever krążą już kilkunastu lat!

Gatunek: akcja

Platforma: PC, PlayStation 3, Xbox 360

Premiera: 30 maja 2011 r.

Rage

Gra ma być postapokaliptycznym shooterem studia Id Software. Jego akcja rozgrywać się będzie głównie na otwartym terenie. Z tego powodu, w grze znajdzie się szereg elementów, które są dość nietypowe jak dla tego gatunku. Jednym z nich są pojazdy. Wiadomo już, że odpowiednio zmodyfikowany wehikuł służyć będzie do nie tylko do szybkiego przemieszczania się po bezdrożach, ale również do wykonywania bardziej skomplikowanych misji.

Gra ma wykorzystywać "rewolucyjny" silnik Tech 5 - jego zaletą jest m.in. łatwość w przenoszeniu powstających na nim produkcji na różne platformy sprzętowe.

Gatunek: akcja

Platforma: PC, Mac, PlayStation3, Xbox 360

Premiera: 13 września 2011

Star Wars: The Old Republic

MMO BioWare pozwoli graczowi wcielić się w rolę rycerza Jedi lub wojownika Imperium Sithów i podróżować po galaktyce znanej z filmowego cyklu Gwiezdne Wojny i gry "Star Wars: Knights of the Old Republic".

Twórcy zapowiadają, że oprócz trzech podstawowych filarów gier MMO, czyli eksploracji, walki i rozwoju postaci, równie duży nacisk będzie położony na fabułę. Większość zadań będzie można wykonać w pojedynkę, jednak niektóre będą wymagać kooperacji z innymi graczami.

Gatunek: MMORPG

Platforma: PC

Premiera: 3. kwartał 2011 r.