Najbardziej oczekiwane gry 2011 roku


Gears of War 3

Gracz ponownie wcieli się w postać Marcusa Feniksa, żołnierza sił COG (Coalition of Ordered Governments) w walce z inwazją Obcych - Szarańczy. Co ciekawe, w pewnych momentach gra umożliwi też poprowadzenie innej jednostki, co pozwoli nam spojrzeć na pewne wydarzenia fabularne z innej perspektywy. Nowością w grze będzie też nowy tryb rozgrywki wieloosobowej - kampania w kooperacji z trzema innymi osobami. Do dyspozycji gracza oddane zostaną nowe bronie.

W grze pojawią się wreszcie kobiety-żołnierki; Epic wysłuchało więc najwyraźniej propozycji fanów, którym brakowało przedstawicielek płci pięknej. Tym samym w oddziale Delta zagościć ma Anya Stroud, której głos można było usłyszeć przez radio w poprzednich częściach gry.

Gatunek: akcja

Platforma: Xbox 360

Premiera: 4. kwartał 2011

Mass Effect 3

Ostatnia część trylogii BioWare. Komandor Shepard, bohater produkcji jest ostatnią nadzieją ludzkości w walce ze Żniwiarzami (rasą tajemniczych maszyn, trudniących się eksterminacją wszelkich form życia w galaktyce). Trailer, jaki ukazał się pod koniec 2010 r., sugeruje, że sprawy nie toczą się najlepiej - Żniwiarze zaatakowali Ziemię...

Podobnie jak w wypadku poprzedniej części gry, będzie można przenieść zapisane stany i kontynuować rozgrywkę "tym samym Shepardem", którego prowadziło w Mass Effect 1 i 2. Od tej zasady jest jeden wyjątek - jeśli bohater zginął w ostatniej "samobójczej" misji w ME2, rozgrywkę w Mass Effect 3 trzeba będzie rozpocząć nową postacią.

Twórcy gry zapowiadają, że historia opowiedziana w Mass Effect 3 może potoczyć się na wiele różnych sposobów. Fabuła przewidywać ma aż tysiąc zmiennych, zależnych od decyzji podejmowanych we wcześniejszych częściach gry.

Gatunek: akcja/RPG

Platforma: PC, PlayStation3, Xbox 360

Premiera: 4. kwartał 2011

XCOM

Na ten tytuł zwracamy uwagę z prostego powodu - reaktywacja kultowej strategii turowej o walce z inwazją obcych na Ziemię ma przybrać postać strzelanki. Projekt zrobienia FPS-a osadzonego w świecie UFO/XCOM kiedyś już powstał (chodzi o X-COM: Alliance) ale nigdy go nie dokończono. Jak z tym zadaniem poradzi sobie studio 2K Marin, odpowiedzialne m.in. za BioShock 2?

Gatunek: akcja

Platforma: PC, Xbox 360

Premiera: data nieznana